فعالیت‌های تجاری بزرگ‌ترین پروژه گردشگری در جنوب سعودی سازماندهی می‌شوند

 فعالیت‌های تجاری بزرگ‌ترین پروژه گردشگری در جنوب سعودی سازماندهی می‌شوند

شرکت «توسعه السوده» یک یادداشت تفاهم برای معرفی زمینه‌های سرمایه‌گذاری و الزامات فنی آن منعقد کرد
دوشنبه, 3 مه, 2021 - 10:45

حسام المدنی مدیرعامل شرکت «توسعه السوده» سعودی و ولید الحمیدی شهردار منطقه عسیر، تفاهم نامه ای را برای تحکیم همکاری دوجانبه در زمینه سازماندهی فعالیت‌های تجاری در بزرگ‌ترین پروژه گردشگری جنوب کشور و در چارچوب چشم‌انداز ۲۰۳۰ پادشاهی امضا کردند.

هدف از این تفاهم نامه سازماندهی صدور پروانه‌های ساختمانی و انواع فعالیت‌های تجاری و تعیین مناطق پیشنهادی توسط «دبیرخانه سرمایه‌گذاری» و هماهنگی در مورد الزامات فنی برای اجرای پروژه‌های خدماتی است، به طوری که به ایجاد یک فضای جذاب برای گردشگری و ارتقای توسعه شهروندان در السوده و مناطقی از استان رجال ألمع کمک می‌کند.

المدنی مدیر عامل شرکت السوده تأکید کرد که این دبیرخانه یک شریک اصلی در دستیابی به اهداف مطلوب برای توسعه و برای دستیابی به اهداف چشم‌انداز ۲۰۳۰ مربوط به توسعه مقاصد گردشگری در پادشاهی است.

از سوی دیگر، الحمیدی شهردار منطقه عسیر اظهار کرد که این تفاهم نامه تلاشی مشترک با هدف دستیابی به اهداف چشم‌انداز پادشاهی و ارتقای کیفیت زندگی است.

الحمیدی اضافه کرد که کارهای عمرانی انجام شده توسط شرکت توسعه السوده جریان گردشگری، توسعه و پیشرفت منطقه و شهروندان را تقویت می‌کند.

شرکت «توسعه السوده» یک شرکت سهامی خاص سعودی است که کاملاً متعلق به صندوق سرمایه‌گذاری عمومی است و هدف آن سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها در السوده و مناطقی از رجال المع است.

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد سعودی و رئیس هیئت مدیره صندوق سرمایه‌گذاری عمومی، فوریه گذشته از راه اندازی شرکت توسعه السوده در منطقه عسیر با سرمایه‌گذاری‌های بیش از ۱۱ میلیارد ریال (۲٫۹ میلیارد دلار) خبر داد.

کارشناسان معتقدند این پروژه نشان دهنده تنوع پروژه‌های توسعه شهری و فعال سازی سرمایه‌گذاری در توپوگرافی‌های مختلف کشور است.

پیش‌بینی می‌شود این شرکت به افزایش مجموع تولید ناخالص داخلی معادل ۲۹ میلیارد ریال (۷٫۷ میلیارد دلار)، ایجاد ۸ هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم تا سال ۲۰۳۰ و جذب سالانه دو میلیون گردشگر داخلی و خارجی کمک کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای