فلسطین پرونده «الشیخ جراح» را به دادگاه لاهه فرستاد

فلسطین پرونده «الشیخ جراح» را به دادگاه لاهه فرستاد

تنش در کرانه باختری پس از عملیات در ایست بازرسی زعتره
سه شنبه, 4 مه, 2021 - 00:45

ریاض المالکی وزیر خارجه تشکیلات فلسطین روز دوشنبه، در پیامی خطاب به فاتو بنسودا دادستان کل دادگاه لاهه، جنایت‌های اسرائیل علیه ساکنان منطقه الشیخ جراح در قدس شرقی را تبیین کرد و اتخاذ مواضع آشکار و علنی را در برابر این جنایت‌ها خواستار شد.

در بیانیه دیروز وزارت خارجه فلسطین آمده‌است ریاض المالکی در چارچوب تلاش‌های سیاسی و دیپلماتیک این وزارتخانه به منظور حمایت و پشتیبانی خانواده‌هایی که خطر کوچ اجباری از منطقه الشیخ جراح آنها را تهدید می‌کند، هماهنگی‌های کامل را با برادران اردنی به عمل می‌آورد.

این وزارتخانه تأکید کرد اسنادی که از اردن به دست آمده‌است هیچ تردیدی دربارهٔ حقوق ساکنان منطقه الشیخ جراح بر منازل خود باقی نمی‌گذارد. آنها هدف بدترین نوع از کوچ اجباری قرار گرفتند که این اقدامات بخش جدایی ناپذیر طرح اشغالگران برای یهودی سازی است.

از سوی دیگر، در پی عملیات روز یکشنبه در ایست بازرسی زعتره در نزدیکی نابلس که به زخمی شدن ۳ نظامی اسرائیلی منجر شد، اسرائیل اقدام به استقرار شمار بیشتری از نیروهای خود در مناطق مختلف کرانه باختری کرده‌است.

سخنگوی ارتش اسرائیل گفت که تصمیم گرفته شده‌است که از ترس انجام عملیات دیگر، سطح آمادگی در کرانه باختری افزایش یابد.

نیروهای اسرائیلی اکنون در شمال کرانه باختری غربی درگیر تعقیب و گریز گسترده و پیچیده عاملان این عملیات هستند که فرار کرده‌اند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای