ائتلاف بین‌المللی در عراق تمرین رزمی برگزار می‌کند

ائتلاف بین‌المللی در عراق تمرین رزمی برگزار می‌کند

همزمان با افزایش حملات داعش
شنبه, 15 مه, 2021 - 22:15

همزمان با افزایش نشانه‌های تشدید عملیاتی داعش در مناطق مختلف عراق، نیروهای ائتلاف بین‌المللی برای حفظ آمادگی رزمی و پاسخ سریع به هر مأموریتی، تمرین نظامی در عراق برگزار می‌کنند.

ائتلاف بین‌المللی در بیانیه ای اعلام کرد: «نیروهای ائتلاف بین‌المللی برای حفظ آمادگی رزمی و پاسخ سریع به هر مأموریت، تمرین تیراندازی با مهمات واقعی و حرکات تاکتیکی، انجام می‌دهند».

بیانیه مذکور افزود: «به همکاری در کنار یکدیگر با شرکایمان در مناطق مشخصی از عراق و سوریه برای امنیت تر و شکوفاتر کردن منطقه پایبندیم».

پیشتر اعلام شد که وزرای دفاع ناتو قصد دارند شمار نیروهای این نهاد در عراق را از ۵۰۰ سرباز به حدود ۵۰۰۰ تن افزایش دهند.

این تصمیم به دلیل مخالفت احزاب سیاسی در عراق با حضور آمریکایی‌ها در عراق جنجال ایجاد کرد.

در حالی که منابع رسمی یا موازی عراقی در مورد گام ائتلاف بین‌المللی در انجام چنین تمریناتی توضیحی ندادند، به گفته ناظران سیاسی، این اقدامات در چارچوب آمادگی ائتلاف بین‌المللی برای مبارزه با داعش قرار می‌گیرند.

داعش در بسیاری از مناطق عراق، به ویژه در استان‌های دیالی، کرکوک و نینوا شروع به فعالیت کرده‌است.

از سوی دیگر، فالح الفیاض رئیس الحشد الشعبی عراق اعلام کرد، الحشد الشعبی مسئول و حامی هدف قرار دادن مراکز دیپلماتیک در عراق نیست.

الفیاض گفت: «الحشد الشعبی یک هیئت رسمی است که از سیاست دولت عراق پیروی می‌کند و مسئول یا حامی هرگونه حمله‌ای به سفارتخانه‌ها و مراکز دیپلماتیک در عراق نیست. الحشد الشعبی در تعامل با چنین مسائلی به سیاست دولت پایبند است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای