«سمیر غانم» کمدین سرشناس مصری بر اثر کرونا درگذشت

«سمیر غانم» کمدین سرشناس مصری بر اثر کرونا درگذشت

جمعه, 21 مه, 2021 - 12:45

سمیر غانم کمدین مشهور مصری در سن ۸۴ سالگی بعد از چند هفته بستری در بیمارستان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.

با انتشار خبر درگذشت غانم، غم و اندوه در جامعه هنری مصر و جهان عرب هویدا شد، به طوری که تعدادی از هنرمندان مصری و عرب درگذشت یکی از مهم‌ترین آیکون‌های کمدی مصر و یکی از نمادهای آن در نیمه دوم قرن بیستم را تسلیت گفتند.

این هنرمند فقید از طریق آثار متنوع در تئاتر، سینما، تلویزیون و نمایش رادیویی، شادی را در زندگی مردم مصر گسترش می‌داد.

غانم با وجود غیبت چشمگیر هنری اش، اخیراً با حضور در تبلیغات یک شرکت مخابراتی مصر در ماه رمضان، بار دیگر لبخند را بر لبان علاقه مندان خود نشاند.

ایناس عبدالدایم وزیر فرهنگ مصر نیز در بیانیه ای درگذشت غانم را تسلیت گفت و تأکید کرد: «عرصه هنری در مصر و جهان عرب یکی از نوابغ و یک نماد کمیک استثنایی را از دست داده که لحظات شادی را در تاریخ بازیگری ترسیم کرده‌است».

سمیر یوسف غانم کمدین، خواننده و هنرپیشه اهل مصر در ۱۵ نوامبر ۱۹۳۷ در اسیوط به دنیا آمد. او همسر دلال عبدالعزیز هنرمند و پدر دنیا سمیر غانم خواننده و هنرپیشه است.

غانم در جشنواره فیلم قاهره سال ۲۰۱۷ مورد تقدیر قرار گرفت. غانم همچنین اولین کمدین دریافت کننده جایزه جشنواره مصری فاتن حمامه بود.

غانم در فیلم‌هایی همچون «بالک من زوزو»، «أمیرة حبی أنا»، «أهلا یا کابتن»، «البعض یذهب للمأذون مرتین» و «آه یا لیل یا زمن» ایفای نقش کرده بود.

«الصیاد والحب»، «رجل شریف جدا»، «دعونی أعیش»، «الکابتن جودة» و «حکایة مستر أیوب» از جمله سریال‌هایی است که غانم از خود به یادگار گذاشته‌است.

غانم پیشتر در اظهاراتی مطبوعاتی تأکید کرده بود که «او عاشق خندیدن است و آن را اولین راه خود برای خروج از حالت غم و افسردگی می‌داند و خوشحال‌ترین لحظات زندگی او وقتی است که خنده تماشاگران را روی صحنه می‌شنود».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای