اولین هتل در «نیوم» سال آینده راه اندازی می شود

اولین هتل در «نیوم» سال آینده راه اندازی می شود

برآورد پذیرش حدود ۵۰ هزار مهمان
شنبه, 22 مه, 2021 - 20:15
مشارکت موثر شرکت های سعودی در نمایشگاه بازار مسافرت عربی در دبی (الشرق الاوسط)

اولین هتل در ابر شهر «نیوم» که به عنوان «پاک ترین شهر جهان» رده بندی شده سال آینده راه اندازی می شود.


یک مقام مسئول در «نیوم» گفت اولین هتل در این منطقه در ۲۰۲۰ و از سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۵ نیز هر سال تا حدود ۱۵ هتل راه اندازی خواهد شد. افتتاح و بهره برداری از تاسیسات هتلی نیز پس از این دوره شتاب بیشتری به خود گرفته و هر سال ۳۰ هتل راه اندازی می شود.


آندرو مک آوی رییس بخش گردشگری نیوم جمعه (۲۱ مه) در گفتگوی خبری در حاشیه نمایشگاه بازار مسافرت عربی در دبی گفت «با ۵ گروه هتل های زنجیره ای معروف دنیا مثل «آی اچ جی» و «هیلتون» و «آکور» و غیره گفتگو کردیم».


مهندس نظمی النصر رییس اجرایی شرکت نیوم همچنین از ۵ تا ۶ طرح توسعه استراحتگاه ها در نیوم خبر داد که این برنامه با طرح مشابه در منطقه «لاین» همزمان اجرا می شود. برنامه ریزی برای احداث و توسعه این طرح ها آغاز شده و جزئیات این طرح ها پس از پایان تنظیم آنها اعلام خواهد شد. برخی از این استراحتگاه ها ۳ سال دیگر افتتاح می شوند.


آندرو مک آوی خاطر نشان کرد «برآورد اولیه ما این است که ما بین ۲۰ هزار تا ۵۰ هزار نفر سال آینده از نیوم بازدید خواهند کرد. هدف اصلی این است که تا سال ۲۰۲۵ حدود یک میلیون گردشگر در نیوم داشته باشیم و این رقم تا ۲۰۳۰ به ۵ میلیون نفر برسد و به همین خاطر به تاسیسات هتلی فراوانی نیاز داریم. از مجموع ۳۹ جزیره برنامه توسعه ۱۰ جزیره را در نیوم داریم که به تدریج انجام می شود و در موعد مقرر واگذار خواهد شد».


از سوی دیگر بیست و هشتمین نمایشگاه بازار مسافرت عربی ۱۹ مه به پایان رسید. سازمان هواپیمایی کشوری سعودی هم در این نمایشگاه با عنوان «طلوع نو سفر و گردشگری» در دبی شرکت کرده بود.

سازمان هواپیمایی کشوری سعودی در این نمایشگاه «دستاوردهای چشمگیر کشور در حوزه ناوگان هوایی مسافری و پروژه های کلان در حال اجرا و اجرا شده و طرح های توسعه فرودگاه ها در آینده» را به نمایش گذاشت که بیانگر این است که حوزه ناوگان هوایی و مسافربری سعودی با توجه به پیشرفت و توسعه قابل ملاحظه حوزه فرودگاهی در کشورهای منطقه چقدر پیشرفت کرده و می تواند در بازار بخش هواپیمایی رقابت کند».

نمایشگاه درباره مسافرت و گردشگری و سرمایه گذاری در حوزه گردشگری بود و سازمان هواپیمایی کشوری سعودی تلاش کرد تلاش و اقدامات این نهاد برای افزایش بازدهی و ارتقای کارکرد و بهینه سازی هواپیمایی کشوری را نشان دهد و بر نقش کلیدی حوزه هواپیمایی در منطقه و جهان تاکید کند.


نمایشگاه بازار مسافرت عربی همچنین فرصتی بود تا مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری و نهادها و آژانس های مسافرتی و گردشگری سعودی و جهان به تحکیم و گسترش روابط دو جانبه و چند جانبه بپردازند و سازمان هواپیمایی کشوری سعودی بازدید کنندگان را از نزدیک در جریان اقدامات و دستاوردهای این نهاد قرار داد.


هدف سازمان هواپیمایی کشوری برای حضور در نمایشگاه این بود تا کارشناسان و صاحبنظران حوزه سفر و گردشگری عربی و بین المللی را با اقدامات و پروژه های توسعه صنایع سعودی و نیز طرح های کلان در حال اجرا آشنا کند.


طرح ها و پروژه های تحول زا و توسعه در سعودی مورد حمایت گسترده سران کشور قرار داشته و در راستای رسیدن به اهداف سند چشم انداز ملی اجرا می شود. در برنامه سند چشم انداز ۲۰۳۰ به لزوم توجه به بخش هواپیمایی اشاره شده چون یک حوزه درآمدزا برای تمامی کشورهای جهان به حساب می آید. شرکت کنندگان سعودی در نمایشگاه اطلاعات مفیدی درباره تجربه تحول و پیشرفت حوزه توریسم در برخی کشورهای جهان کسب کردند و آنها می توانند این الگوهای سازنده را طبق نیازمندی های بازار سعودی در کشور پیاده کنند. نمایشگاه بازار مسافرت عربی از جمله همایش ها و رویدادهای بین المللی در حوزه گردشگری است.


 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای