کشف محموله ۱٫۵ تنی هروئین از ایران به مقصد رومانی

کشف محموله ۱٫۵ تنی هروئین از ایران به مقصد رومانی

جمعه, 21 مه, 2021 - 10:00

مقامات رومانی روز پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت، از توقیف یک محموله بزرگ حاوی حدود ۱۵۰۰ کیلوگرم هروئین در بندر کنتسانتسا واقع در ساحل دریای سیاه خبر دادند و گفتند، این محموله دومین محموله بزرگ هروئین کشف‌شده در سال‌های اخیر در اروپا بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اداره مبارزه با جرایم سازمان‌یافته اعلام کرد، این محموله هروئین در دو کانتینر حامل مصالح ساختمانی جاسازی شده و گفته می‌شود از ایران به مقصد اروپای غربی فرستاده شده بود.

به گفته مقامات رومانی، حدود قیمت این محموله ۴۵ میلیون یورو تخمین زده می‌شود.

به گفته مقام‌های رومانی، این محموله هروئین که دهم ماه مه (۲۰ اردیبهشت) توقیف شده، دومین محموله بزرگ هروئین کشف‌شده در سال‌های اخیر در اروپا بوده‌است.

در ماه فوریه گذشته، پلیس هلند ۱٫۵ تن هروئین را در بندر روتردام کشف و ضبط کرد.

بنا به این گزارش، روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه نیروهای پلیس سه خانه در رومانی و پنج خانه در کشورهای اروپای غربی را در ارتباط با این مورد قاچاق مواد مخدر، جست‌وجو و تفتیش کرده‌اند.

رومانی اعلام کرده‌است که این عملیات مبارزه با مواد مخدر را با همکاری اطلاعاتی سازمان‌های دیگر از جمله نمایندگان اداره مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده در سفارت آمریکا در بخارست، یوروپل، پلیس اروپا، اداره امور قضایی اتحادیه اروپا و مقام‌های قضایی در هشت کشور اروپایی پیش برده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای