۶ شبه نظامی ایرانی در حمله به مرکز سوریه کشته شدند

۶ شبه نظامی ایرانی در حمله به مرکز سوریه کشته شدند

هواپیماهای روسی حملات علیه داعش در بادیه را آغاز کردند
یکشنبه, 30 مه, 2021 - 00:15
شبه نظامیان عراقی وابسته به ایران در استان دیرالزور سوریه

 در حمله جمعه شب افراد مسلح در منطقه السخنه، شرق شهر تدمر در حومه شرقی حمص، ۶ تن از اعضای شبه نظامیان «فاطمیون» گارد ایرانی در سوریه کشته و ۴ نفر دیگر زخمی شدند.

پس از این حمله هواپیماهای جنگی روسیه به بیش از ۲۰ سایت در جنوب منطقه السخنه یورش بردند.

«فاطمیون» در سال ۲۰۱۴ در جنگ سوریه به عنوان وابسته به تهران ظاهر شد، این گروه در مأموریت‌های رزمی در مناطق نفوذ ایران در غرب فرات در استان دیرالزور، شهر آلبوکمال، مناطق مرزی با عراق و برخی از مناطق بادیه، شرق استان حمص شرکت کرده‌است.

شبکه خبری مخالف «عین الفرات» گزارش داد که هواپیماهای جنگی ۲۲ حمله هوایی به نقاط ناشناخته جنوب السخنه به سمت صحرای الحماد انجام دادند.

این اقدام پس از حمله افراد مسلح «با وابستگی ناشناس» حوالی ساعت نه شب جمعه به مقر فاطمیون در حومه السخنه صورت گرفت.

هیچ گروهی مسئولیت این حمله را تقبل نکرده‌است. ۶ شبه نظامی کشته و ۴ نفر دیگر به شدت زخمی شده‌اند. کشته‌ها و زخمی‌ها به بیمارستان نظامی تدمر منتقل شدند.

«دبیرخانه حقوق بشر سوریه» نیز گزارش داد که یک مین در میان تجمع یک گروه از نیروهای رژیم در حومه تدمر شرق استان حمص منفجر شده‌است که منجر به زخمی شدن عوامل مختلف در درجه‌های مختلف نظامی شده‌است.

این حادثه در جریان ادامه عملیات پاکسازی علیه شبه نظامیان «داعش» در چندین منطقه از بادیه سوریه صورت گرفت.

«دیده‌بان» همچنین تأکید کرد که هواپیماهای جنگی روسی «حمله شدید» را سپیده دم شنبه به صحرای سوریه انجام دادند، تعداد حملات طی ۴۸ ساعت در ۳۰ مکان در صحرای تدمر در حومه شرقی حمص، اثریا، شرق حماه، بیش از ۳۰ مورد بود.

 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای