شرکت‌های فرانسوی در ریاض؛ فرصت‌ها در صنایع مدرن و انرژی‌های تجدیدپذیر بررسی شدند

شرکت‌های فرانسوی در ریاض؛ فرصت‌ها در صنایع مدرن و انرژی‌های تجدیدپذیر بررسی شدند

سه شنبه, 1 ژوئن, 2021 - 08:45
اولین هیئت تجاری فرانسه از زمان شیوع کرونا از سعودی بازدید کرد (الشرق الاوسط)

در اولین سفر یک هیئت تجاری فرانسوی به سعودی از زمان شیوع بیماری همه گیر کرونا، روز دوشنبه، نمایندگان ۱۵ شرکت فرانسوی فرصت‌های همکاری در ریاض را بررسی کردند.

این شرکت‌ها دربارهٔ فرصت‌های همکاری در زمینه‌های فناوری، صنایع مدرن، تولید محصولات کشاورزی، انرژی‌های تجدیدپذیر، سرگرمی، گردشگری، آموزش و آموزش با مقامات سعودی بحث و گفت و گو کردند.

آنها همچنین راه‌های تقویت مشارکت در پروژه‌های القدیه و نیوم، پروژه توسعه دریای سرخ، ریاض سبز، خاورمیانه سبز و سایر پروژه‌های جدید سعودی را بررسی کردند.

لورن ژرمن رئیس شورای تجارت سعودی و فرانسه در اتحادیه کارفرمایان فرانسه، «میدیف اینترنشنال»، به «الشرق الاوسط» گفت:

«ما به دنبال تقویت همکاری در زمینه‌های مختلف هستیم و به فضای سرمایه‌گذاری سعودی اعتماد کامل داریم».

وی به توانایی پادشاهی در توسعه اقتصاد خود و افزایش سرمایه‌گذاری‌ها و تجارت در منطقه با وجود بحران بیماری همه گیر کرونا اشاره کرد.

او افزود: «ما منتظر ترسیم نقشه راه برای عملی کردن توافق‌های دو جانبه قبل از سال ۲۰۳۰ با توجه به قدرت مالی و اقتصادی و کاوش فرصت‌های بزرگ ارائه شده توسط پادشاهی برای سرمایه‌گذاری هستیم».

این مقام تجاری فرانسه تأکید کرد که پروژه‌های کلان و ابتکارات بزرگی که اخیراً توسط پادشاهی ارائه شده آن را مورد توجه جهانیان قرار داده و سرمایه‌های خارجی را به خود جلب کرده‌است.

ژرمن افزود: «سعودی از یک فضای جذاب سرمایه‌گذاری برخوردار است و ما در حال آماده‌سازی هستیم تا پس از همه‌گیری کرونا به‌طور فشرده و گسترده به بازار سعودی بازگردیم».

وی تأکید کرد، «ما انتظار داریم طی دوره آینده شاهد موج سرمایه‌گذاری در مناطقی که مورد بررسی قرار گرفته‌اند، باشیم. علاوه بر این، کار ما در زمینه‌های جاده، حمل و نقل هوایی، حمل و نقل، زیرساخت‌ها، فرودگاه‌ها، پروژه دریای سرخ، پروژه خاورمیانه سبز، الدرعیه، القدیه و.. نیز ادامه خواهد داشت».

به نوبه خود، فرانسوا توازی نایب رئیس شورای بازرگانی سعودی و فرانسه در اتحادیه کارفرمایان فرانسه، به «الشرق الاوسط» گفت

 حضور در سعودی منجر به پیگیری نتایج بحث و گفت و گوهای فرانک ریستر وزیر امور تجارت و جذب سرمایه خارجی فرانسه به پادشاهی در آوریل گذشته شد تا فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری در دسترس شرکت‌های فرانسوی را در این زمینه و در سایه «چشم‌انداز ۲۰۳۰» و با استفاده از مشارکت تجاری و استراتژیک فرانسه بررسی کند.

وی اعلام کرد که مذاکرات با مقامات سعودی شامل انرژی‌های تجدیدپذیر، بهداشت و فناوری، سرگرمی و کشاورزی بوده‌است.

توازی اضافه کرد: اصول و مزایای سرمایه‌گذاری در پادشاهی، این کشور را به مهم‌ترین اقتصادهای منطقه و جهان تبدیل کرده‌است، به ویژه با وجود چشم‌انداز اقتصادی که فرصت‌های سرمایه‌گذاری زیادی را در بخش‌های مختلف ارائه می‌دهد و فرصتی برای شرکت‌های فرانسوی محسوب می‌شود. همزمان، وی از شرکت‌های سعودی خواست که در بازار فرانسه سرمایه‌گذاری کنند.

در این زمینه، خالد الیحیی دبیرکل شورای اتاق‌های سعودی پیش‌بینی کرد که این مذاکرات منجر به تهیه نقشه‌ها و پروژه‌هایی شود که در زمینه تبادل اطلاعات و بازدیدها، اعتمادسازی و ایجاد مشارکت واقعی برای اشتغالزایی همچنین انتقال دانش و فن آوری و توسعه بخش‌های استراتژیک مورد نظر دولت سعودی شود.

الیحیی ادامه داد: این امر با توجه به تحول بزرگ اقتصادی سعودی از طریق بسیاری از اصلاحات، قوانین و مقررات، مکانیزم حل اختلاف برای جذب شرکت‌های خارجی جهت ورود به بازار سعودی و همچنین تلاش برای همکاری و عقد توافق‌نامه میان شرکت‌های انرژی، بهداشت، آموزش و گردشگری قابل تحقق است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای