متهمان اصلی «بی‌ثباتی» در اردن به دادگاه امنیت ملی ارجاع شدند

 متهمان اصلی «بی‌ثباتی» در اردن به دادگاه امنیت ملی ارجاع شدند

چهارشنبه, 2 ژوئن, 2021 - 23:45
دادگاه امنیت ملی اردن (خبرگزاری فرانسه)

باسم عوض‌الله رئیس اسبق دیوان پادشاهی اردن و الشریف عبدالرحمن حسن بن زید که متهم به برهم زدن امنیت و ثبات در اردن هستند، به دادگاه امنیتی این کشور ارجاع داده شدند.

به گزارش خبرگزاری اردن (بترا)، این حکم امروز صادر شد و پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادستان کل دادگاه امنیت ملی ارسال شد.

قرار است دادستان عمومی دادگاه امنیت اردن بعداً کیفرخواست را صادر کند و تاریخی برای شروع جلسات دادرسی برای رسیدگی به پرونده تعیین کند.

حازم المجالی، دادستان کل دادگاه امنیت ملی اردن ۱۶ متهم در این پرونده را آزاد و اعلام کرد که دو متهم به نام‌های باسم عوض الله و شاهزاده حمزه به دلیل نقش‌هایشان و وقایع منتسب به آن‌ها و میزان تحریک‌آمیز بودن اقداماتشان آزاد نشدند.

دولت اردن چهارم آوریل شاهزاده حمزه بن حسین ولیعهد سابق این کشور و چند تن دیگر را به اتهام دست داشتن در توطئه‌ای که هدف آن برهم زدن ثبات و امنیت اردن بوده، متهم و حدود ۲۰ تن از جمله باسم عوض الله رئیس پیشین دفتر پادشاهی اردن را بازداشت کرد.

ملک عبدالله دوم در هفتم آوریل، در پیامی که از تلویزیون دولتی پخش شد، تأکید کرد که «فتنه پایان یافته‌است» و «شاهزاده حمزه با خانواده اش در کاخ خود و تحت مراقبت من است».

در پی این تحولات شاهزاده حمزه بن حسین در پیامی ویدئویی گفت «من خودم را به پادشاه می‌سپارم، و به راه و میراث پدران و نیاکان خود، وفادار خواهم ماند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای