مشاور قاسم سلیمانی در سوریه کشته شد

مشاور قاسم سلیمانی در سوریه کشته شد

شنبه, 5 ژوئن, 2021 - 00:30

مراسم تشییع جنازه سرلشکر در نیروهای رژیم سوریه نزار عباس الفهود روز جمعه در بیمارستان نظامی در شهر حمص در مرکز سوریه برگزار شد، این فرمانده سوری به همراه حسن عبدالله زاده مستشار نظامی ایران کشته شده‌است.

حسن عبدالله زاده به عنوان «مشاور» قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس مطرح شده بود. سلیمانی در اوایل سال گذشته در حمله آمریکا در نزدیکی بغداد کشته شد.

رسانه‌های ایرانی با اشاره به کشته شدن عبدالله زاده و همراه وی محسن عباسی گزارش دادند که عبدالله زاده «یک افسر امنیتی در منطقه سیده زینب، در جنوب دمشق، سپس البوکمال، در شرق سوریه، و یکی از برجسته‌ترین مستشاران نظامی ایران در نبردهای غوطه دمشق و حلب بود».

خبرگزاری ایرانی مهر، نیز تصویری از وی در کنار قاسم سلیمانی در سوریه منتشر کرده‌است.

از سوی دیگر، منابع رسانه ای مخالف رژیم سوریه از حمله گسترده روز پنجشنبه داعش به کاروان شبه نظامیان ایرانی در السخنه، شرق حمص، بین تدمر و دیرالزور خبر دادند.

طبق این گزارش، حمله داعش «منجر به کشته شدن حدود ۲۵ عضو از جمله فرماندهان ارشد سپاه پاسداران ایران شده‌است».

از سوی دیگر، دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داد که «یک کارگر همکار حزب‌الله لبنان، در نتیجه جراحات وارده در شامگاه پنجشنبه، در پی انفجار مواد منفجره در حومه قنیطره در جولان، کشته شد. در این حمله دو نفر دیگر زخمی شدند».

نیروهای ترکیه نیز بعد از انتشار خبر کشته شدن یک افسر ترک در حمله به عفرین، پس از نیمه شب پنجشنبه - جمعه، مناطق تحت کنترل «نیروهای دموکراتیک سوریه» در شمال حلب را بمباران کردند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای