تفاهم‌نامه سعودی و یونان در زمینه گردشگری ساحلی و دریایی

تفاهم‌نامه سعودی و یونان در زمینه گردشگری ساحلی و دریایی

یکشنبه, 6 ژوئن, 2021 - 08:45
 تفاهم نامه همکاری بین سعودی و یونان در آتن امضا شد (واس)

احمد الخطیب وزیر گردشگری سعودی و هری تئوهاریس همتای یونانی خود، توافق‌نامه همکاری در زمینه گردشگری ساحلی و دریایی پایدار را امضا کردند.

سعودی و یونان در جریان کنفرانس گردشگری ساحلی و دریایی که در آتن برگزار شد، بر تعهد خود به توسعه پایدار گردشگری ساحلی و دریایی در کشورهای خود تأکید کردند.

این توافق‌نامه به تبادل دانش و بهترین روش‌ها در زمینه سرمایه‌گذاری، توسعه سرمایه انسانی، آموزش، سازماندهی رویدادها، بازاریابی و ارتقای آنها جهت حمایت از گردشگری ساحلی و دریایی پایدار در دو کشور پرداخته‌است.

الخطیب این گام را «مثبت» توصیف کرد و گفت که این اقدام «یکی از ثمرات همکاری بین‌المللی است که می‌تواند به آینده پایدارتر برای گردشگری دست یابد و منجر به رسیدگی به پیامدهای همه‌گیری (کرونا) در بخش جهانی شود».

وی تأکید کرد که «سعودی در پروژه‌های گردشگری خود متعهد به حفاظت از محیط زیست دریایی و ساحلی و حمایت از توسعه پایدار بخش پررونق گردشگری است».

از سوی دیگر، تئوهاریس توضیح داد که «گردشگری ساحلی و دریایی ستون فقرات برنامه‌های گردشگری در یونان است، بنابراین حفاظت از اکوسیستم‌ها از اولویت‌های ماست».

وی افزود: ما مشتاقانه منتظر «همکاری با سعودی و به اشتراک گذاشتن دانش و بهترین روش‌ها برای اطمینان از توسعه پایدار گردشگری ساحلی و دریایی در دو کشور هستیم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای