نیروی دریایی سعودی شناورسازی «جازان» را جشن گرفت

نیروی دریایی سعودی شناورسازی «جازان» را جشن گرفت

الغفیلی: کشتی‌های «السروات» امنیت منطقه را افزایش می‌دهند
دوشنبه, 26 ژوئيه, 2021 - 12:30
بخشی از جشن رونمایی شناورسازی کشتی (واس)

سپهبد فهد الغفیلی فرمانده نیروی دریایی سعودی تأکید کرد که «پروژه السراوات به ارتقای سطح آمادگی نیروی دریایی، افزایش امنیت دریایی در منطقه و محافظت از منافع حیاتی و استراتژیک سعودی کمک خواهد کرد».

به گفته الغفیلی، علاوه بر این، این پروژه «یک مرحله مهم» در راستای تلاش برای بومی سازی صنایع نظامی پیشرفته از لحاظ فناوری است.

نیروهای دریایی سلطنتی سعودی مراسم شناورسازی چهارمین کشتی پروژه کوروِت «السروات» ناو جنگی از نوع «اوانتی ۲۲۰۰» که رسما «اعلیحضرت پادشاه - جازان» نامیده شده، را در کارخانه کشتی سازی وابسته به ناوانتیا در اسپانیا جشن گرفتند.

سپهبد الغفیلی حمایت نامحدود رهبری سعودی از این بخش نظامی را ستود و گفت که کشتی‌های این پروژه «شامل آخرین سیستم‌های جنگی برای مقابله با تمام تهدیدات هوایی، جنگ‌های سطحی و زیرسطحی و الکترونیکی است، این یک مرحله جدید عالی برای توانایی‌های نیروی دریایی سعودی جهت محافظت از منافع دریایی کشور است».

پروژه السروات شامل خدمات آموزشی برای خدمه، شبیه‌سازهای آموزشی، خدمات لجستیکی و پشتیبانی فنی و لجستیکی طولانی مدت است.

کشتی «اعلیحضرت پادشاه - جازان» و کلیه کشتی‌های دیگر پروژه «السروات» به اولین سیستم مدیریت نبرد کاملاً سعودی تحت عنوان «حزم» مجهز می‌شوند که به دست توانمند ملی و یک تیم کاری در قالب مأموریت شرکت کشتی سازی «سامی ناوانتیا» در زیر مجموعه پروژه «اوانتی ۲۲۰۰» توسعه داده شد.

از سوی دیگر، ولید ابو خالد مدیرعامل صنایع نظامی سعودی (SAMI)، در سخنانی نسبت به همکاری استراتژیک این شرکت با نیروهای دریایی سلطنتی سعودی و شرکت اسپانیایی ناوانتیا ابراز افتخار کرد و گفت: این شناور وظایف ناوگان نیروی دریایی سعودی را ارتقا می‌بخشد.

در مراسم شناورسازی، عزام القین سفیر سعودی در اسپانیا، تعدادی از افسران ارشد نیروی دریایی سعودی و وابسته نظامی در سفارت سعودی در مادرید به همراه مقامات ارشد نیروی دریایی اسپانیا و نمایندگان شرکت‌ها حضور داشتند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای