ورود ۳۸ هواپیمای جدید به ناوگان ایرلاین های سعودی

ورود ۳۸ هواپیمای جدید به ناوگان ایرلاین های سعودی

دیجیتالی شدن مراکز عملیات ایرلاین های کشور    
پنجشنبه, 2 سپتامبر, 2021 - 21:30
همایش «ایرلاین های سعودی» چشم انداز و برنامه های استراتژیک خطوط هوایی سعودی را بررسی می کند (واس)

شرکت هواپیمایی سعودی از ورود ۳۸ هواپیمای جدید تا سال ۲۰۲۶ به ناوگان ایرلاین های کشور خبر داد.


این برنامه در راستای توسعه ناوگان هوایی و تامین اهداف راهبردی ملی حوزه هواپیمایی کشوری و گردشگری و حج و عمره اجرا می شود.


سازمان کل هواپیمایی کشوری سعودی پنجشنبه (۲ سپتامبر) همایش «گروه ایرلاین های سعودی» را برگزار کرد که بیش از ۳۶ هزار نفر از نمایندگان این سازمان و شرکا در آن شرکت کردند و به طور زنده پخش شد. این نشست بزرگ ترین همایش «خطوط هوایی سعودی» به شمار می رود.


دستاوردهای مهم «خطوط هواپیمایی سعودی» و محورهای اصلی برنامه راهبردی جدید در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت. این برنامه از جمله «برنامه تحول ۲۰۲۰» است که دستاوردهای فراوانی در بخش خدمات و محصولات جدید و افزایش بازدهی مراکز عملیات ایرلاین ها داشت.


مهندس ابراهیم العمر مدیر کل سازمان کل هواپیمایی کشوری سعودی گفت «اولویت های موسسه همان برنامه های راهبردی ملی حوزه های هواپیمایی کشوری و گردشگری و حج و عمره است که در راستای رسیدن به اهداف سند چشم انداز ۲۰۳۰ سعودی دنبال می شود».


او افزود «فعالیت ایرلاین های سعودی اینک به تدریج از سرگرفته می شود و سفرهای امن با توجه به پروتکل های بهداشتی کرونا انجام می گردد».


مهندس ابراهیم العمر خاطر نشان کرد «این سازمان اصولا برنامه تحول دیجیتالی را در تمام مراکز عملیات اجرا می کند تا ضمن توسعه و بهبود برنامه های کاری کنونی با بکارگیری شیوه های نوین و خلاقانه بتوانیم بهترین محصولات دیجیتال و خدمات و ارتباطات و زیرساختارها را ارایه دهیم. این شیوه های نوین و نوآوری که مرتب در بخش حمل و نقل هوایی و نیز مسافربری ایرلاین های سعودی و شرکت های زیر مجموعه آپدیت می شود در رشد و توسعه مستمر این حوزه سهیم است».

او توضیح داد «توسعه و افزایش ایرلاین های سعودی ادامه دارد و بناست ۳۸ هواپیمای جدید تا ۲۰۲۶ وارد ناوگان هوایی شود».


این مقام سعودی افزود «مقر اصلی این سازمان در شهر جده است که در کنار دفاتر اصلی در ریاض و الدمام و مدینه به فعالیت و تلاش برای بهبود خدمات ادامه می دهد».


مهندس العمر از «دستاوردهای محقق شده در فرودگاه بین المللی ملک عبد العزیز در جده از زمان تاسیس تا بهره برداری و افتتاح سالن ۱» ستایش کرد و گفت «این سالن پایه و اساس و عامل توانمندی توسعه ایرلاین های سعودی از نظر اندازه این ناوگان و تعداد پذیرش مسافران است و نقش مهمی در اجرای برنامه های چشم انداز ۲۰۳۰ سعودی و ظرفیت سالانه بیش از ۳۰۰ میلیون مسافر در فرودگاه های سعودی دارد».


او همچنین از «تلاش های گروهی و دستاوردهای ایرلاین های سعودی در بیش از ۷۵ سال گذشته» قدردانی کرد.


همچنین ایرلاین های سعودی جایزه ۴ ستاره در درجه بندی ایرلاین ها از سوی APEX را از آن خود کرده اند. ایرلاین های سعودی همچنین با توجه به اجرای پروتکل های بهداشتی برای مقابله با شیوع کرونا از جمله ایرلاین های امن جهان شناخته شده است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای