مقام لیبایی به «الشرق‌الاوسط»: انتخابات احتمالاً تدریجی برگزار شود

مقام لیبایی به «الشرق‌الاوسط»: انتخابات احتمالاً تدریجی برگزار شود

نخست‌وزیر خواستار مجازات عاملان درگیری‌های طرابلس شد
دوشنبه, 6 سپتامبر, 2021 - 00:00

در حالی که یک وزیر لیبایی گفته که ممکن است انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری در کشورش به تدریج برگزار شود، عبدالحمید الدبیبه نخست‌وزیر دولت وحدت ملی، خواستار مجازات عاملان درگیری‌های اخیر بین شبه نظامیان در طرابلس شد.

خالد المبروک وزیر دارایی لیبی ابراز امیدواری کرد که انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری به موقع برگزار شود.

با این حال، وی در مصاحبه اختصاصی با «الشرق الاوسط»، در حاشیه جلسات بانک توسعه اسلامی در تاشکند افزود که «برگزاری به موقع انتخابات چالش‌های بزرگی دارد، اما حداقل می‌توان با برگزاری انتخابات پارلمانی و سپس انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده به تدریج انجام شود».

علاوه بر این، عبدالحمید الدبیبه رئیس دولت وحدت، در آستانه جلسه مجلس نمایندگان فردا (سه شنبه) برای استیضاح دولت، بر رد درگیری‌های خشونت‌آمیز اخیر در طرابلس بین شبه نظامیان وفادار به دولت او و مجازات عاملان آن تأکید کرد.

دفتر الدبیبه با اشاره به برگزاری جلسه برای پاسخگوکردن مسئولان مربوطه دولتی گفت که او عصر دیروز با مقامات ارشد نظامی وفادار به دولت در مورد حوادثی که در منطقه نظامی طرابلس در جمعه گذشته رخ داد، دیدار کرد و رئیس ستاد وفادار به دولت خود را مکلف کرد تا یک کمیته حقیقت یاب تشکیل و نتایج آن را ظرف یک هفته ارائه دهد.

الدبیبه از سرلشکر مسعود رحومه دادستان نظامی، خواست تحقیقات جاری در رابطه با این درگیری‌ها را تسریع کرده و اقدامات قانونی لازم را انجام دهد.

«دستگاه پشتیبانی ثبات» و «تیپ ۴۴۴ رزمی» وابسته به مقامات انتقالی، دو طرف درگیری‌ها هستند و در مورد دلایل اصلی درگیری، اتهاماتی را رد و بدل کردند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای