«گروه ۲۰» پیامدهای همه‌گیری کرونا را بررسی می‌کند

«گروه ۲۰» پیامدهای همه‌گیری کرونا را بررسی می‌کند

دوشنبه, 6 سپتامبر, 2021 - 10:45

وزرای بهداشت کشورهای عضو گروه بیست، نشست دو روزه خود را در رم پایتخت ایتالیا، دربارهٔ گام‌های بعدی مقابله با ویروس کرونا آغاز می‌کنند.

وزیران بهداشت گروه بیست همچنین قرار است از جمله در مورد راه‌های بهبود اشتراک‌گذاری اطلاعات و عادلانه‌تر کردن دسترسی به واکسن بحث و تبادل نظر کنند.

برگزارکنندگان این نشست، هدف آن را «پیامی قوی در مورد همکاری، همبستگی و عدالت» اعلام کردند با این «اعتقاد راسخ» که به باور آنها «هیچ‌کس نباید فراموش شود».

این جلسه یکی از سلسله جلسات وزیرانی است که اخیراً برای «گروه بیست» قبل از نشست سران کشورهای گروه در پایان اکتبر آینده برگزار شده‌است.

از سوی دیگر، ینس اشپان وزیر بهداشت آلمان در حاشیه نشست گروه ۲۰ در رم از تصمیم این کشور برای اهدای ۱۰۰ میلیون دوز واکسن به کمپین بین‌المللی واکسیناسیون کرونا خبر داد و گفت: این تعداد با مجموع دوزهای تزریق شده تا امروز در آلمان برابر است.

وی افزود: هدف این است که تا پایان سال ۲۰۲۱ دست کم ۴۰ درصد جمعیت جهان علیه ویروس کرونا واکسینه شده باشند.

وزیر بهداشت آلمان افزود: پاندمی کرونا زمانی پایان می‌یابد که ابتلا به این ویروس در همه جهان پایان یابد، در غیر این صورت ممکن است جهش‌های جدیدتر و خطرناک تر ویروس کرونا وارد آلمان نیز بشود و این کشور را درگیر خود کنند.

از سوی دیگر، روبرتو اسپرانزا وزیر بهداشت ایتالیا گفت که کشورش به دنبال امضای «پیمان روم» برای واکسیناسیون کل جمعیت جهان است.

 وی با اعلام این که هیچ کشوری نمی‌تواند به تنهایی خود را نجات دهد، افزود واکسن‌ها سلاحی هستند که در اختیار ماست.

ایتالیا در حال حاضر ریاست دوره ای گروه بیست را در اختیار دارد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای