«جعبه سیاه» القذافی آزاد شد

«جعبه سیاه» القذافی آزاد شد

احمد رمضان یک روز پس از آزادی الساعدی از زندان آزاد شد
سه شنبه, 7 سپتامبر, 2021 - 00:45

یک روز پس از آزادی الساعدی پسر سوم سرهنگ معمر القذافی و تعدادی از دستیاران ارشد سابق وی از زندانی در طرابلس از سوی مقامات لیبی، دولت این کشور از آزادی احمد رمضان رهبر ارشد و یکی از اعضای حلقه نزدیک القذافی خبر داد.

شورای ریاست جمهوری لیبی روز گذشته (دوشنبه) خبر آزادی چند زندانی سیاسی دیگر از جمله احمد رمضان مدیر دفتر القذافی و منشی ویژه وی با درجه سرهنگی را اعلام کرد.

احمد رمضان در دوران حکومت قذافی ریاست اداره امنیت و ریاست ستاد لیبی را بر عهده داشته‌است. از او به به عنوان «جعبه سیاه» رهبر فقید لیبی یاد می‌شود.

نجوی وهیبه سخنگوی شورای ریاست جمهوری از این اقدام دفاع کرد و گفت که آزادی الساعدی «به عنوان مکمل تلاش‌های کمیته نظامی مشترک (۵+۵) است». وی تأکید کرد که روند آزادی «در انحصار یک حزب خاصی نیست».

دولت الدبیبه نیز به نوبه خود گفت که آزادی الساعدی در راستای اجرای احکام قوه قضائیه، دو سال پس از تصمیم به آزادی وی و مطابق مراحل قانونی صورت گرفته‌است.

الساعدی به محض آزادی به همراه سرلشکر ناجی حریر که قبلاً پست فرماندهی دانشکده نظامی در طرابلس را بر عهده داشت، با یک هواپیمای اختصاصی به استانبول ترکیه رفت. منابع ترکیه ای ورود الساعدی به استانبول در اواخر شب گذشته را تأیید کردند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای