تأکید سعودی بر ادامه همکاری با سازمان ملل برای برقراری صلح در یمن

تأکید سعودی بر ادامه همکاری با سازمان ملل برای برقراری صلح در یمن

ریاض کمیته نوآوری در توسعه سامانه‌های دفاعی تشکیل داد
چهارشنبه, 15 سپتامبر, 2021 - 09:00
خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز، جلسه دولت را اداره می‌کند (واس)

دولت پادشاهی عربی سعودی بر ادامه کار با سازمان ملل متحد برای برقراری صلح در یمن، به عنوان یک اولویت تأکید کرد و در عین حال از حق کامل خود برای دفاع از امنیت و شهروندان خود مطابق با قوانین بین‌المللی بشردوستانه و قوانین عرفی آن دفاع کرد.

شورای وزیران سعودی در جلسه مجازی روز سه شنبه خود به ریاست خادم حرمین شریفین ملک سلمان، بر محتویات نامه هیئت دائمی پادشاهی در سازمان ملل متحد به شورای امنیت به دنبال هدف قرار دادن غیرنظامیان توسط شبه نظامیان حوثی تحت حمایت ایران در منطقه شرقی، جازان و نجران تأکید کرد.

ماجد القصبی سرپرست وزارت اطلاع‌رسانی سعودی در این باره گفت: شورای وزیران از جامعه بین‌المللی برای پذیرفتن مسئولیت خود در قبال این شبه نظامیان و حامیان آنها دعوت کرد.

دولت سعودی گفت حوثی‌ها باید از منابع مالی که به آن اجازه اقدامات خصمانه فرامرزی می‌دهد محروم شود تا تلاش‌های بین‌المللی برای دستیابی به راه حل سیاسی فراگیر در یمن از بین نرود.

از نظر سعودی، این اقدامات حوثی‌ها تلاش‌های بین‌المللی برای دستیابی به راه حل سیاسی جامع در یمن را تضعیف و صلح و امنیت بین‌المللی را تهدید می‌کند.

این شورا به مشارکت پادشاهی در کار پانزدهمین اجلاس شورای اتحادیه کشورهای عربی و محکومیت حملات و اقدامات اسرائیل در شهر قدس اشاره کرد. همچنین بر اهمیت اعمال مکانیسم‌های لازم برای بازرسی سریع و همه‌جانبه از سایت‌های هسته ای ایران و تلاش برای تقویت هماهنگی مشترک عربی برای مقابله با هرگونه دخالت در امور داخلی کشورهای عربی تأکید کرد.

شورای وزیران سعودی همچنین از تشکیل کمیته عمومی توسعه دفاعی با هدف ایجاد نوآوری در زمینه سیستم‌های دفاعی خبر داد و گفت که این کمیته به تحقیق و نوآوری در زمینه‌های فناوری و سیستم‌های دفاعی تخصص دارد.

کمیته عمومی توسعه دفاعی دارای شخصیت حقوقی و استقلال مالی و اداری است و با نخست‌وزیر مرتبط است.

بر اساس این گزارش، کار این کمیته، تعیین اهداف فعالیت‌های تحقیق، توسعه و نوآوری در زمینه‌های فناوری و سیستم‌های دفاعی و تعیین سیاست‌ها و استراتژی‌های آن، اعلام شده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای