مقام اسرائیلی: برای متوقف‌ساختن ارسال سوخت ایران به لبنان دخالت نمی‌کنیم

مقام اسرائیلی: برای متوقف‌ساختن ارسال سوخت ایران به لبنان دخالت نمی‌کنیم

جمعه, 17 سپتامبر, 2021 - 12:30
استقبال از کامیون‌های حامل سوخت ایران با پرچم‌های حزب‌الله (رویترز)

یک مقام ارشد نظامی اسرائیل شب گذشته (پنجشنبه) گفت که کشورش هیچ اقدامی برای متوقف کردن ارسال سوخت ایران به لبنان که از بحران جدی اقتصادی و انرژی رنج می‌برد، انجام نخواهد داد.

این خبر را روزنامه تایمز اسرائیل امروز (جمعه) در وب سایت خود منتشر کرده‌است.

ده‌ها کامیون حامل گازوئیل ایرانی روز پنجشنبه وارد لبنان شدند که اولین مورد از سری محموله‌هایی است که توسط حزب‌الله تحت حمایت ایران سازماندهی شده‌است.

در گزارش کانال ۱۲ اسرائیل آمده‌است که اسرائیل صدها حمله هوایی را در سوریه انجام داد تا مانع از ارسال سلاح به حزب‌الله شود، با این حال، مقامات ابراز نگرانی می‌کنند که هدف قرار دادن محموله‌های سوخت به واردکردن ضررهای بی‌مورد به اقتصاد لبنان تلقی می‌شود، این گزارش می‌افزاید که بنابراین اسرائیل تصمیم گرفت از دخالت خودداری کند.

دریابان الی شارویت فرمانده نیروی دریایی اسرائیل که اخیراً بازنشسته شده‌است، در مصاحبه با رسانه‌ها این سیاست را تأیید کرد.

یک نفتکش ایرانی یکشنبه گذشته وارد بندر بانیاس سوریه شد، جایی که گازوئیل در انبارهای سوریه تخلیه شده بود تا دیروز با تانکر از راه زمینی به لبنان منتقل شود.

کاروان متشکل از ۶۰ کامیون که هر کدام ۵۰ هزار لیتر حمل می‌کردند از یک گذرگاه غیررسمی مرزی در القصیر سوریه عبور کردند. انتظار می‌رود امروز جمعه کاروان دیگری متشکل از ۶۰ کامیون نفتکش وارد شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای