ائتلاف بین‌المللی به حمایت از عراق متعهد شد

ائتلاف بین‌المللی به حمایت از عراق متعهد شد

جنگنده‌های ائتلاف، مخفیگاه داعش در کردستان را بمباران کردند
یکشنبه, 19 سپتامبر, 2021 - 00:00

ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در عراق و سوریه به رهبری آمریکا با وجود توافق با عراق مبنی بر آغاز خروج تدریجی از پایگاه‌های عین الاسد و اربیل، به عنوان بخشی از توافق راهبردی با ایالات متحده، بار دیگر بر حمایت خود از عراق تأکید کرد.

واین ماروتو سخنگوی ائتلاف بین‌المللی بر حمایت و کمک این ائتلاف به نیروهای امنیتی عراق و نیروهای پیشمرگه به عنوان شریک در جنگ ضد داعش تأکید کرد. او با انتشار توئیتی گفت: تثبیت تلاش‌های دولت عراق برای تحقق ثبات در منطقه ادامه خواهد داشت.

در همین راستا، نیروهای هوایی ائتلاف بین‌المللی، مواضع داعش در ناحیه «کفری» در منطقه کرمیات از توابع استان سلیمانیه در شمال عراق را هدف قرار دادند. در این حملات چندین پناهگاه داعش در نزدیکی ناحیه نوجول در کوه‌های کفری منهدم شده‌است.

همزمان، نیروهای ارتش عراق علیه گروه داعش عملیات امنیتی را در شرق کشور آغاز کردند. یک افسر ارتش عراق در این باره گفت: نیروهای ارتش روز شنبه در استان دیالی عملیات امنیتی علیه داعش را آغاز کردند.

تاکیدات ائتلاف بین‌المللی برای ادامه حمایت از عراق در مقابله با داعش، در بحبوحه خطرات مستمر ناشی از عملیات‌های انجام شده توسط این سازمان در مناطق مختلف عراق، از جمله مناطق نزدیک به بغداد، مانند منطقه الطارمیه صورت می‌گیرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای