قرارداد اداره اولین بندر خشک در شرق سعودی امضا شد

قرارداد اداره اولین بندر خشک در شرق سعودی امضا شد

جذب بیشتر سرمایه گذاران و توانمندسازی خدمات لجستیکی
دوشنبه, 20 سپتامبر, 2021 - 09:15
شهرک انرژی ملک سلمان در شرق سعودی قراردادی برای اداره و عملیاتی کردن اولین بندر خشک در منطقه امضا کرد (الشرق الاوسط)

شهرک انرژی ملک سلمان (SPARK) واقع در شرق سعودی و هلدینگ «هاچیسون پورت» موافقتنامه برای همکاری در زمینه اداره و عملیاتی کردن یک بندر خشک و منطقه لجستیکی در «SPARK» امضا کردند.

این بندر ۳ کیلومتر مربعی با توجه به استانداردهای بالای بین المللی ساخته می شود و موجب تسهیل دسترسی سرمایه گذاران به بازارهای جهانی می شود.

بندر تازه تاسیس فضای مناسب برای افزایش تقاضا برای کالاها و خدمات انرژی در خاورمیانه و دیگر مناطق را فراهم و خدمات لجستیکی شهرها و مجموعه های صنعتی اطراف را تامین می کند.

شهرک انرژی ملک سلمان (SPARK) یک مرکز پایدار بین المللی در حوزه انرژی است. این منطقه شهر صنعتی کامل ۵۰ کیلومتر مربعی در منطقه الشرقیه سعودی در سه مرحله توسعه پیدا می کند.

هدف اصلی تبدیل شدن SPARK به دروازه مدرن و پیشرو در زمینه خدمات لجستیکی انرژی منطقه است و این منطقه پکیج کامل خدمات به منظور حمایت از توسعه کسب و کارها و جذب و افزایش سرمایه گذاری خارجی را ارایه و برای کل کشور اشتغال زایی می کند.

زیرساختارهای SPARK با استانداردهای بین المللی سرمایه گذاران صنعت نفت و گاز و تصفیه و پتروشیمی و انرژی برق آبی و تولید و تصفیه آب طراحی شده اند.

محمد یحیی القحطانی رییس هیات مدیره شهرک انرژی ملک سلمان گفت «این گام مهم منجر به افزایش هر چه بیشتر سرمایه گذاران در این بخش می شود چون هلدینگ «هاچیسون پورت» تجربه بین المللی اداره و عملیاتی کردن بنادر و مناطق لجستیکی را دارد».

او خاطر نشان کرد «این توافقنامه منجر به تسهیل دسترسی سرمایه گذاران به بازارهای سعودی و جهان می شود و در راستای تلاش های پیگیر شهرک انرژی ملک سلمان برای اجرای برنامه خودکفایی با برقراری زیر ساختارهای مدرن مورد نیاز سرمایه گذاران و صاحبان صنایع در سعودی است».

از سوی دیگر مهندس سیف القحطانی رییس و مدیر ارشد اجرایی شهرک انرژی ملک سلمان گفت «همکاری با این هلدینگ یک جهش نوعی در توسعه SPARK است. این بندر خشک و منطقه لجستیکی محور اصلی برای راه اندازی ظرفیت های کامل این بندر خشک و استراتژیک در منطقه غنی از گاز و نفت الشرقیه سعودی است».

او یادآور شد «هلدینگ «هاچیسون پورت» نقش پررنگی برای باز شدن بازارهای جهان به روی شرکا و سرمایه گذاران سعودی خواهد داشت و آنها می توانند با صرفه جویی در زمان و هزینه حمل و نقل بازدهی خود را افزایش دهند».

فاز اول شهرک انرژی ملک سلمان چند بخش از جمله یک منطقه صنعتی و منطقه کسب و کارها و منطقه مسکونی و منطقه تجاری و منطقه مهارت آموزی و منطقه بندر خشک و خدمات لجستیکی ۳ کیلومتر مربعی را در بر می گیرد و مدرن ترین و پیشرفته ترین انبارها و تاسیسات و محوطه ترخیص کالا را در خود جای داده است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای