بزرگترین صندوق انتشار اوراق قرضه سبز در جهان را راه اندازی می‌کند

بزرگترین صندوق انتشار اوراق قرضه سبز در جهان را راه اندازی می‌کند

صندوق سرمایه‌گذاری‌های عمومی: پادشاهی به سیاست افزایش پایداری بلندمدت و کاهش تخریب منابع طبیعی ادامه می‌دهد
پنجشنبه, 23 سپتامبر, 2021 - 08:15

یاسر الرمیان رئیس کل صندوق سرمایه‌گذاری عمومی سعودی و رئیس هیئت مدیره شرکت آرامکو سعودی، بر عزم این کشور برای حرکت رو به جلو برای افزایش پایداری طولانی مدت تأکید کرد.

الرمیان اظهار کرد که نیاز است استانداردهایی برای اتخاذ چارچوب مناسب با شرکا، از طریق ارتقای اقتصاد سبز وضع شود که به زودی اعلام می‌شود.

الرمیان تأکید کرد که کشورش بزرگترین صندوق دولتی برای انتشار اوراق قرضه سبز در سطح منطقه ای و بین‌المللی را دایر خواهد کرد.

اوراق سبز ابزاری است که به تأمین مالی و اجرای پروژه‌ها و برنامه‌های سبز کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه استراتژی دولت مبتنی بر ساختن آینده بدون گرایش به تخریب و از بین بردن منابع طبیعی است، گفت: «ما تنها و بزرگترین صندوق دولتی خواهیم بود که انتشار اورزاق قرضه سبز را در جهان انجام خواهد داد.. به عنوان مثال، شرکت دریای سرخ دارای یک انتشارات اوراق سبز به ارزش ۷ میلیارد دلار است؛ بنابراین، پادشاهی بزرگترین منبع انتشار اوراق سبز برای دستیابی به پایداری در جهان خواهد بود. در آرامکو، ما کاهش ۵۰ درصدی انتشار گازهای گلخانه ای را محقق کردیم و نسبت به سایر شرکت‌های جهان به ۷۰ درصد انتشار کمتر خواهیم رسید».

الرمیان در سخنرانی خود در جلسه مجازی گفت و گو به دعوت طرح آینده سرمایه‌گذاری از واشینگتن تحت عنوان «سلامتی ثروت است» افزود: «ما با بسیاری از شرکت‌ها و شرکا برای نصب صفحات خورشیدی کار می‌کنیم، اما از ۲۰ اکتبر، پادشاهی ابتکار خاورمیانه سبز را رسماً اعلام می‌کند، ما ۵۰ میلیارد درخت در خاورمیانه می‌کاریم که ۱۰ میلیارد درخت از ان در پادشاهی خواهد بود».

وی ادامه داد: «ممکن است کسی بپرسد، آب را از کجا می‌خواهید تهیه کنید؟ … در ابتدا باید گفت درختانی هستند به نام مانگرو که نیازی به آب شیرین ندارند و ظرفیت جذب کربن بسیار بالایی را دارند».

وی افزود: «ما در حال حاضر با شرکای سراسر جهان در سطح منطقه ای و بین‌المللی برای ابتکاری کار می‌کنیم که با هر کاری که انجام می‌دهیم سازگارتر است.. از این شرکا می‌توان به (بلک هاوک) اشاره کرد».

وی اضافه کرد که آرامکو، به عنوان بزرگترین تولیدکننده نفت در جهان، در صدد کاهش انتشار دی‌اکسید کربن و افزایش پایداری بیش از ۳۲ میلیون سعودی زیر ۳۵ سال است، که باید در مورد مسائل آینده فکر کرد.

این مقام سعودی اظهار کرد که یکی از برجسته‌ترین روندها؛ پایداری و انرژی‌های تجدیدپذیر در سعودی و گرایش به سمت انرژی خورشیدی که هزینه آن تنها دو سال برای هر کیلووات ساعت است.

الرمیان گفت: «ما یک چشم‌انداز بلند مدت داریم. ما نمی‌خواهیم از تمام منابع خود یک شبه استفاده کنیم.. اما در دراز مدت ما در پادشاهی، جایی که شهر (نیوم) بدون آلایندگی و پایداری کامل است، در دسترس خواهد بود».

 وی افزود: سعودی کمپین واکسیناسیون برای تزریق دو دوز به ۷۰ درصد شهروندان خود را با موفقیت عملی کرد و برای چندمین روز است که موارد ابتلا به کرونا از بیش از ۸۰ مورد فراتر نمی‌رود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای