امیدواری سعودی به ادامه تلاش‌های گروه ۲۰ برای تقویت اقتصاد فضایی

امیدواری سعودی به ادامه تلاش‌های گروه ۲۰ برای تقویت اقتصاد فضایی

چهارشنبه, 22 سپتامبر, 2021 - 08:30
محمد التمیمی رئیس اجرایی سازمان فضایی سعودی در سخنرانی خود در نشست جی ۲۰ (سازمان فضایی سعودی)

پادشاهی عربی سعودی نسبت به ادامه تلاش‌های کشورهای گروه ۲۰ به منظور تنوع بخشیدن به اقتصاد و حفظ منابع طبیعی محدود برای ارتقای اقتصاد فضا ابراز امیدواری کرد.

این امر در جریان مشارکت این کشور در دومین نشست رهبران اقتصاد فضایی گروه بیست در رم به مدت دو روز مطرح شد. در این نشست دربارهٔ تقویت نقش اقتصاد فضا در سطح جهانی و مشارکت‌های مشخص آن در مواجهه با چالش‌های جهانی و دستیابی به اهداف توسعه پایدار بحث و تبادل نظر شد.

سازمان‌ها و ارگان‌های فضایی در کشورهای عضو جی ۲۰، تعدادی از نمایندگان کشورهای دعوت شده و سران سازمان‌های بین‌المللی و منطقه ای در این نشست از تلاش‌ها و ابتکار سعودی برای سازماندهی اولین نشست مربوطه قدردانی کردند.

محمد التمیمی رئیس اجرایی سازمان فضایی سعودی در جریان این نشست تأکید کرد که کشورش بخش فضایی را به یکی از بخش‌های مهم در «چشم‌انداز ۲۰۳۰» قرار داده‌است و توجه زیادی به این حوزه و اقتصاد آن دارد.

وی با اشاره به اولین پرواز فضایی در سعودی در سال ۱۹۸۵ گفت: این کشور می‌خواهد تا سال ۲۰۳۰ یکی از کشورهای پیشرو در این حوزه باشد.

التمیمی تأکید کرد که شعار این نشست مبنی بر «اقتصاد فضا برای بشریت، کره زمین و شکوفایی» تجسم یک واقعیت مهم در دنیای امروز ما است که اکتشافات فضایی نه تنها یک دستاورد علمی هستند، بلکه یک منبع اقتصادی مهم و عاملی برای رفاه بشر شمرده می‌شوند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای