پدافند سعودی موشک حوثی را در آسمان جازان منهدم کرد

پدافند سعودی موشک حوثی را در آسمان جازان منهدم کرد

پنجشنبه, 23 سپتامبر, 2021 - 09:30
کارایی پدافند هوایی سعودی همه تلاش‌های بیهوده شبه نظامیان را خنثی کرد (الشرق الاوسط)

ائتلاف حمایت از مشروعیت در یمن، امروز (پنجشنبه)، اعلام کرد که شبه نظامیان حوثی یک فروند موشک بالستیک به منطقه جازان در جنوب سعودی شلیک کردند که پدافند هوایی سعودی این موشک را رهگیری و منهدم کرده‌است.

ائتلاف در بیانیه ای تأکید کرد، کارایی پدافند هوایی سعودی همه تلاش‌های بیهوده و بی هدف شبه نظامیان حوثی را خنثی کرده‌است.

این ائتلاف به استمرار تلاش‌های شبه نظامیان حوثی برای هدف قرار دادن عمدی غیرنظامیان و تأسیسات غیرنظامی اشاره کرد و گفت، اقدامات عملیاتی را برای هدف قرار دادن منابع تهدید مطابق قوانین بین‌المللی بشردوستانه انجام می‌دهد.

در همین رابطه، یوسف العثیمین دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، به نوبه خود تلاش نافرجام شبه نظامیان تروریست حوثی برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و اماکن غیرنظامی در شهر جازان با موشک بالستیک را محکوم کرد.

وی در عین حال از کارایی و مهارت پدافند هوایی سعودی که توانست موشک را قبل از رسیدن به هدف، رهگیری و نابود کند، قدردانی کرد.

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی بار دیگر از جامعه بین‌المللی خواست برای جلوگیری از تهدیدهای ناجوانمردانه موشک‌های بالستیک و پهپادهای انفجاری شبه نظامیان حوثی علیه غیرنظامیان و تأسیسات غیرنظامی، مواضع قاطعی اتخاذ کند.

وی همچنین تأکید کرد که این اقدامات چالشی آشکار برای قوانین و هنجارهای بشردوستانه بین‌المللی است و آنچه این شبه نظامیان مرتکب می‌شوند یک «جنایت جنگی» شمرده می‌شود.

العثیمین همچنین از حمایت سازمان همکاری اسلامی از همه اقدامات سعودی برای مقابله با اقدامات شبه نظامیان حوثی به منظور حفظ امنیت و ثبات آن و امنیت شهروندان و ساکنان سرزمین‌ خود تأکید کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای