خادم حرمین: با الهام از فداکاری نیاکان‌مان برای حال و آینده تلاش می‌کنیم

خادم حرمین: با الهام از فداکاری نیاکان‌مان برای حال و آینده تلاش می‌کنیم

پیام‌های تبریک سران کشورهای مختلف در سالگرد تأسیس سعودی.. تأکید واشنگتن بر استحکام شراکت با ریاض
پنجشنبه, 23 سپتامبر, 2021 - 23:00

ملک سلمان بن عبدالعزیز خادم حرمین شریفین تأکید کرد که پادشاهی عربی سعودی با الهام از فداکاری‌های پدران و اجداد خود، برای ساخت حال و آینده خود برای بالابردن شأن و منزلت میهن و ملت آن تلاش می‌کند.

ملک سلمان بن عبدالعزیز روز گذشته (پنجشنبه) در توییتی از طریق حساب رسمی خود در توییتر گفت: «در سالروز روز ملی ما، ما همیشه خدا را برای امنیت، ثبات، رفاه و توسعه ای که در این کشور به ما ارزانی داشت، سپاسگزاریم. ما با الهام از فداکاری‌های پدران و اجدادمان، برای زمان حال و آینده خود تلاش خواهیم کرد».

پادشاهی عربی سعودی روز گذشته همزمان با سالروز ملی تأسیس آن شاهد برگزاری جشن‌های گسترده در مناطق مختلف و استان‌های این کشور بود، همچنین ساختمان‌های وزارتخانه‌ها، سازمان‌های دولتی و میادین به رنگ سبز درآمدند.

در این میان این مناسبت شاهد تنوع رویدادها و اجراهای مختلف در همه شهرها بود؛ این رویدادها شامل نمایش هوایی و دریایی، آتش بازی، کنسرت و نمایش‌های سرگرمی بود.

بخش‌های نظامی در راهپیمایی گارد پادشاهی شرکت کردند، علاوه بر این، رژه مشترکی از سوی همه بخش‌های وزارت کشور برگزار شد.

مقامات کشورهای مختلف نیز در پیام‌های جداگانه ای، نود و یکمین سالگرد تأسیس پادشاهی عربی سعودی را به خادم حرمین شریفین، ولیعهد وی، دولت و ملت سعودی تبریک گفتند.

شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان رئیس امارات متحده عربی، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم معاون رئیس، نخست‌وزیر و حاکم دبی، شیخ محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده عالی نیروهای مسلح، شیخ سلطان القاسمی عضو شورای عالی و حاکم شارجه، شیخ حمید النعیمی عضو شورای عالی، حاکم عجمان، شیخ حمد الشرقی عضو شورای عالی و حاکم فجیره، شیخ سعود القاسمی عضو شورای عالی و حاکم راس الخیمه، شیخ سعود المعلا عضو شورای عالی و حاکم ام القیوین و تعدادی دیگر از رهبران اماراتی در پیام‌های جداگانه‌ای این مناسبت را به خادم حرمین شریفین و ولیعهدی وی تبریک گفتند.

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر نیز پیام تبریکی به مناسبت ۹۱ امین سالروز ملی سعودی به ملک سلمان بن عبدالعزیز فرستاد. خادم حرمین همچنین دو پیام تبریک از شیخ عبدالله بن حمد آل ثانی معاون امیر قطر و شیخ خالد بن خلیفه بن عبدالعزیز آل ثانی نخست‌وزیر این کشور دریافت کرد.

تعدادی از مقامات ارشد لبنانی از جمله میشل عون رئیس‌جمهوری لبنان، شیخ عبد اللطیف دریان مفتی کشور، سعد الحریری نخست‌وزیر سابق، بسام مولوی وزیر کشور، فؤاد السنیوره نخست‌وزیر اسبق و مروان حماده از نمایندگان مستعفی پارلمان لبنان از جمله مقاماتی هستند که هر یک در پیام جداگانه ای این مناسبت را تبریک گفتند.

ملک محمد ششم پادشاه مراکش و عمران خان نخست‌وزیر پاکستان نیز در پیام‌هایی به همتایان سعودی خود تبریک گفتند.

سران خارجی، عربی و خلیجی با تبریک صمیمانه این مناسبت ملی، از دستاوردهای متمدنانه پادشاهی عربی سعودی در زمینه‌های مختلف تقدیر کردند.

آنها روابط برادرانه عمیق و مستحکم با پادشاهی را ستودند و امیدوارند رهبری و مردم پادشاهی به روند اصلاحات، توسعه و رفاه ادامه دهند.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا نیز نود و یکمین سالروز ملی سعودی را تبریک گفت و افزود که سعودی و ایالات متحده سابقه هشت دهه همکاری و دوستی مشترک دارند.

وی در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: استحکام روابط ما، باعث رونق دو کشور و افزایش امنیت منطقه شده‌است، ما در صدد گسترش دامنه همکاری از جمله در زمینه مقابله با چالش بحران اقلیمی و حمایت از تعامل قوی بین‌المللی با بیماری همه‌گیر کرونا، و تقویت رونق گسترده اقتصاد جهانی هستیم.

وی افزود: «ما برای مقابله با چالش‌های امنیتی مشترک و ایجاد آینده‌ای با صلح و رفاه اقتصادی همکاری می‌کنیم، برای ملت سعودی در سالروز ملی، بهترین‌ها و سال موفقیت‌آمیز را آرزوها داریم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای