الفرحان در نیویورک با رابرت مالی و لاوروف دیدار کرد

الفرحان در نیویورک با رابرت مالی و لاوروف دیدار کرد

در این مذاکرات به تحولات برنامه هسته‌ای ایران پرداخته شد
شنبه, 25 سپتامبر, 2021 - 00:00

شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی روز گذشته (جمعه) در حاشیه هفتاد و ششمین نشست سالانه اجلاس مجمع عمومی نیویورک با رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و برت مک گورک هماهنگ‌کننده امور خاورمیانه و شمال آفریقا در کاخ سفید به‌طور جداگانه دیدار کرد.

شاهزاده فیصل بن فرحان و رابرت مالی فرستاده آمریکایی، در این دیدار، دربارهٔ تقویت اقدامات مشترک گفت و گو کردند.

دو طرف همچنین علاوه بر بحث در مورد آخرین تحولات در عرصه‌های منطقه ای و بین‌المللی، برجسته‌ترین تحولات مربوط به برنامه هسته ای را مورد بحث قرار دادند.

در ادامه رایزنی‌های دیپلماتیک، شاهزاده فیصل بن فرحان با برت مک گورک در مورد راه‌های افزایش هماهنگی مشترک برای ایجاد پایه‌ها و اساس امنیت و ثبات در خاورمیانه گفت و گو کرد. دو طرف آخرین تحولات منطقه ای و بین‌المللی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

از سوی دیگر، شاهزاده فیصل بن فرحان با وزیر خارجه روسیه با سرگی لاوروف همتای روسی خود هم دیدار کرد.

روابط دوجانبه بین ریاض - مسکو و هماهنگی مواضع پیرامون موضوعات منطقه از محورهای مورد بحث در دیدار الفرحان و لاوروف اعلام شده‌است.

شاهزاده فیصل بن فرحان همچنین در حاشیهٔ هفتاد و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک با همتای استونی خود ایوا ماریا لیمتس دیدار کرد.

آنها در این دیدار، دربارهٔ روابط دوجانبه بین دو کشور و راه‌های حمایت و تقویت آنها برای خدمت به منافع مشترک، علاوه بر تبادل نظر در مورد موضوعات منطقه ای و بین‌المللی مورد علاقه مشترک، بحث کردند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای