الحشد حذف از «رأی‌گیری خاص» در انتخابات عراق را محکوم کرد

الحشد حذف از «رأی‌گیری خاص» در انتخابات عراق را محکوم کرد

250 هزار نیروی امنیتی برای تامین امنیت انتخابات عراق
دوشنبه, 4 اکتبر, 2021 - 11:00

الحشد الشعبی، تصمیم کمیساریای عالی مستقل انتخابات مبنی بر جلوگیری از مشارکت اعضای آن در رای گیری سرویس های امنیتی در روز جمعه آینده را محکوم کرد.

احمد الاسدی از فرماندهان الحشد الشعبی و سخنگوی آن گفت: «مسلماً شنیده‌اید که برادران شما در حشد الشعبی از رأی‌گیری خاص محروم شده‌اند و تنها در صورت ترک خاک‌ریزها و بازگشت به مناطق‌شان می‌توانند در انتخابات شرکت کنند».

او خطاب به نیروهای الحشد گفت: «از شما می‌خواهم با صدها تن به پای صندوق‌های رأی بروید تا صدای قهرمانان شما که مدافعان خاک‌ریزها خواهند بود، به پیروزی ما بدل شود».

در همین راستا، ابوعلی العسکری سخنگوی گردان‌های حزب‌الله عراق، محرومیت الحشد الشعبی از شرکت در رأی‌گیری خاص در انتخابات آینده را هدف گرفتن فداکاران حشد، سلب حقوق آن‌ها و تضعیف قدرتشان خواند.

از سوی دیگر، عبدالامیر الشمری رئیس کمیته عالی امنیت انتخابات عراق اعلام کرد، بیش از ۲۵۰ هزار نفر از نیروهای نظامی مسئولیت تامین امنیت مراکز رای‌گیری را در سرتاسر کشور بر عهده خواهند گرفت.

وی همچنین تاکید کرد: تمام نیروهای امنیتی در حال آماده باش کامل قرار گرفته‌اند و یگان های مبارزه با تروریسم و نیروهای ویژه نیز در آمادگی کامل قرار دارند.

الشمری دیروز به خبرنگاران گفت که فردا صندوق های رأی وارد مراکز اخذ رای می شود و همه مقدمات امنیتی انجام شده است. همچنین همه مراکز نگهداری صندوق های رأی از امنیت خوبی برخوردار هستند و نیروهای عراقی در خیابان ها مستقر شده اند.

وی توضیح داد که مرزهای زمینی و هوایی و فرودگاه ها قبل از شروع روند رای گیری بسته می شوند و در روز رای گیری منع رفت و آمد اعمال نمی شود.

 این مقام عراقی با اشاره به طرح انتقال صندوق های رای به صورت هوایی به انبارهای ایمن، همچنین از ورود همه ناظران بین المللی از سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا برای نظارت بر انتخابات خبر داد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای