سعودی؛ بزرگ ترین نمایندگی خدمات انرژی «زیمنس انرژی» در خاورمیانه

سعودی؛ بزرگ ترین نمایندگی خدمات انرژی «زیمنس انرژی» در خاورمیانه

افزایش حجم محتوای بومی و بومی سازی صنایع تکنولوژی مربوطه
پنجشنبه, 7 اکتبر, 2021 - 13:45
مراسم آغاز به کار نمایندگی «زیمنس انرژی» در الدمام ۶ اکتبر با حضور وزیر انرژی سعودی (الشرق الاوسط)

دفتر نمایندگی زیمنس انرژی از جمله شرکت های بزرگ بین المللی در حوزه انرژی روز چهارشنبه (۶ اکتبر) در شهر الدمام واقع در شرق سعودی آغاز به کار کرد.

این اولین نمایندگی بزرگ خدمات یکپارچه زیمنس انرژی در خاورمیانه است که اعلام کرده با سرمایه بیش از ۱۱۵ میلیون دلاری ظرفیت عملیاتی و داخلی حوزه انرژی در سعودی را با توجه به اهداف سند چشم انداز ۲۰۳۰ سعودی افزایش می دهد.

شاهزاده عبد العزیز بن سلمان وزیر انرژی سعودی چهارشنبه (۶ اکتبر) در مراسم افتتاحیه نمایندگی زیمنس انرژی در الدمام بر اهمیت برنامه بومی سازی حوزه انرژی تاکید کرد. 

نمایندگی زیمنس انرژی در سعودی که بسیار توسعه یافته و آماده ارایه خدمات در سطح داخلی و کشورهای همسایه است بزرگ ترین نمایندگی این کمپانی در خاورمیانه به شمار می رود.

شاهزاده عبد العزیز بن سلمان گفت «ما انگیزه و اراده قوی برای بومی سازی و تولید محتوا داریم به خصوص اینکه شاهزاده محمد بن سلمان بنیانگذار و طراح سند چشم انداز سعودی اهتمام ویژه به مفهوم محتوای بومی و بومی کردن و بهبود تراز پرداخت ها دارد».

او خاطر نشان کرد «هدف ما این است که حوزه انرژی در توانمند سازی جامع باشد».

وزیر انرژی سعودی یادآور شد «سعودی شاهد تقاضای فزاینده و پرشتاب برای انرژی برق است به خصوص اینکه جمعیت کشور تقریبا ۳۴ میلیون نفر شده و سعودی با تقاضای فزاینده و رشد ۳۰ درصدی روبرو خواهد بود و به ۱۲۰ گیگابایت در ده سال آینده می رسد».

از سوی دیگر مهندس محمود سلیمانی مدیر اجرایی نمایندگی زیمنس انرژی در سعودی گفت «فناوری نمایندگی زیمنس انرژی در الدمام سهم بسزایی در حوزه های پرتقاضای پایداری و حذف آلاینده های کربن در بخش انرژی سعودی خواهد داشت».

او افزود «شرکت زیمنس انرژی از نمایندگی خود در سعودی به عنوان مرکز مهارت آموزی و توان افزایی نیروهای سعودی و ارایه خدمات یکپارچه به بخش انرژی سعودی یاد می کند».

شرکت زیمنس انرژی در ۲۰۱۶ اولین توربین گازی را در داخل سعودی تولید کرد و سرمایه گذاری این کمپانی برای توسعه ظرفیت در این کشور ادامه یافت. زیمنس انرژی موفق به توسعه و گسترش فعالیت در حوزه تولید و مونتاژ محصولات در سعودی شد.

نمایندگی زیمنس انرژی در سعودی توسعه یافته است و خدمات مورد نیاز محصولات را ارایه می دهد. این مرکز در راستای تولید انرژی بدون ایجاد آلاینده و کربن زدایی در صنایع تلاش می کند. نمایندگی بزرگ زیمنس انرژی در سعودی به مساحت ۷۵ هزار متر مربع حدود ۳۰۰ کارمند دارد.

این نمایندگی با توجه به اصلاحات و توسعه صورت گرفته از ظرفیت تعمیر و نوسازی محصولات در سعودی برخوردار است و دیگر لازم نیست این محصولات برای تعمیر یا نوسازی به خارج کشور ارسال شود که همین موضوع ضمن کاهش زمان و هزینه تعمیرات فرآیند بومی سازی در سعودی را تقویت می کند.

کارگاه های پیشرفته و مدرن خدماتی این نمایندگی ظرفیت تعمیر و نوسازی و بازرسی دقیق و تعمیرات دوره ای و بهینه سازی و خدمات اضطراری روزانه و هفتگی تجهیزات چرخشی و توربین های تولید انرژی را دارد.

مرکز عیب یابی جدید نمایندگی به ناوگان توربین های گازی زیمنس انرژی در سعودی وصل است و با جمع آوری و تحلیل و ذخیره داده ها راهکارهای احتمالی برای بهینه سازی و نظارت بر عملکرد محصولات در نیروگاه های تولید انرژی ارایه می دهد. این مرکز با راه حل های معرفی شده توسط هوش مصنوعی کار می کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای