نمایندگی سرویس های مستقیم «فدکس» در سعودی

نمایندگی سرویس های مستقیم «فدکس» در سعودی

سرمایه ۴۰۰ میلیون دلاری «فدکس» در حوزه های عملیاتی و زیرساختاری
یکشنبه, 10 اکتبر, 2021 - 10:15
  نمایندگی سرویس های مستقیم هلدینگ بین المللی حمل و نقل سریع السیر «فدکس» در سعودی (الشرق الاوسط) 

برنامه های شرکت های بین المللی برای افتتاح نمایندگی و شعبه و سرویس دهی مستقیم در سعودی ادامه دارد. شرکت «فدکس اکسپرس» پنجشنبه (۷ اکتبر) از افتتاح نمایندگی در سعودی برای سرویس دهی مستقیم و تامین تقاضای فزاینده برای حمل و نقل بین المللی در این کشور خبر داد. هلدینگ «فدکس» از جمله کمپانی های اصلی بین المللی در حوزه حمل و نقل سریع السیر است.

«فدکس» گفت این کمپانی در ده سال آینده از طریق مهارت آموزی و مدیریت عملیات بومی و زیر ساختاری بیش از ۱.۵ میلیارد ریال (۴۰۰ میلیون دلار) در اقتصاد سعودی سرمایه گذاری خواهد کرد. 

این کمپانی وابسته به هلدینگ «فدکس» که سهام آن در بورس نیویورک معامله می شود توضیح داد «این سرمایه گذاری بیانگر پایبندی این هلدینگ به رشد اقتصاد غیر نفتی در سعودی با توجه به برنامه های سند چشم انداز ۲۰۳۰ و برنامه توسعه صنایع ملی و خدمات لجستیکی موسوم به ندلب است. هدف رساندن صادرات غیر نفتی سعودی به بیش از یک تریلیون ریال (۲۶۶ میلیارد دلار) است».

شرکت «فدکس اکسپرس» خاطر نشان کرد «از ۱۹۹۴ تا کنون در راستای تسهیل داد و ستد در سعودی فعالیت می کنیم و راهکارها و خدمات ارتباطاتی جهانی از طریق سرویس دهندگان بومی به سعودی ارایه کردیم. نمایندگی «فدکس» در سعودی به شرکت های محلی کمک می کند تا ضمن تجارت راحت بتوانند خدمات خود را به بیش از ۲۲۰ کشور و مناطق تحت پوشش فدکس برسانند».

 Jack Muhs مدیر شعبه خاورمیانه و شبه قاره هند و آفریقا شرکت «فدکس اکسپرس» گفت «توسعه راهبردی کسب و کارهای این کمپانی و افتتاح نمایندگی در سعودی به شرکت های سعودی کمک می کند به بازارهای جدید در دنیا دسترسی پیدا کنند و این در راستای اهداف سند چشم انداز ۲۰۳۰ سعودی در زمینه تنوع بخشی به اقتصاد ملی ‌است».

او یادآور شد ««فدکس اکسپرس» در کنار حمایت از اقتصاد سعودی می تواند نقش کلیدی برای توسعه شرکت های کوچک و متوسط سعودی که ستون فقرات اقتصاد هستند ایفا کند. این شرکت ها ۹۹ درصد بخش خصوصی سعودی را تشکیل می دهند».

این شرکت پنجشنبه در بیانیه خود افزود ««فدکس اکسپرس» و «ساب اکسپرس» به همکاری برای حمل و نقل سریع السیر و ترخیص در اداره های گمرک سعودی ادامه می دهد».

شیخ صلاح البلوی رییس هیات مدیره «ساب اکسپرس» گفت «نمایندگی «فدکس اکسپرس» در سعودی نقش کلیدی در توسعه زیرساختارهای لجستیکی کشور خواهد داشت».

البلوی افزود «بخش خدمات لجستیکی سهم بسزایی در اشتغال زایی و سرمایه گذاری و رشد اقتصادی در سعودی دارد. دولت سعودی با توجه به سند چشم انداز ۲۰۳۰ برای افزایش ظرفیت حمل و نقل هوایی تلاش می کند».

دولت سعودی در فوریه ۲۰۲۱ اعلام کرد شرکت های خارجی از سال ۲۰۲۴ اجازه قرارداد همکاری با دولت ندارند مگر اینکه در سعودی نمایندگی داشته باشند. این برنامه در راستای استفاده حداکثری از این شرکت ها برای رشد اقتصادی و اشتغال زایی و جذب سرمایه اجرا می شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای