صالح و الکاظمی رأی‌دهندگان را به «تصحیح اشتباهات» فراخواندند

صالح و الکاظمی رأی‌دهندگان را به «تصحیح اشتباهات» فراخواندند

25 میلیون عراقی امروز آینده کشور خود را رقم می‌زنند
یکشنبه, 10 اکتبر, 2021 - 00:30
یک شهروند عراقی در آستانه رای‌گیری سراسری در انتخابات امروز از کنار بنر تبلیغاتی در بغداد رد می‌شود (خبرگزاری فرانسه)

برهم صالح رئیس‌جمهور عراق و مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر این کشور روز گذشته (شنبه) از عراقی‌ها خواستند تا برای «اصلاح مسیرهای نادرست» و «انتخاب اصلح» در رای گیری اثرگذار در آینده کشورشان شرکت کنند.

رئیس جمهور صالح در سخنرانی تلویزیونی خطاب به عراقی‌ها، از آنها خواست تا به طور گسترده برای ایجاد تغییرات مورد نیاز مشارکت کنند.

وی این انتخابات را «فرصتی برای ایجاد کشوری که بتواند مسیرهای غلط را تصحیح کند، با چالش های بزرگ روبرو شود و به فساد ضربه بزند» دانست.

الکاظمی نیز به نوبه خود پیام‌های کوتاهی از طریق تلفن همراه به میلیون‌ها عراقی ارسال کرد و در آنها از مردم خواست در انتخابات عمومی شرکت کرده و «مناسب‌ترین، صادق‌ترین و کسانی که به عراق و عراقی‌ها خدمت می‌کنند» انتخاب کنند.

ارتش عراق از ساعات اولیه بامداد امروز یکشنبه، از انتخابات حفاظت هوایی می‌کند. آنها صندوق‌های رأی توزیع‌شده در سراسر استان‌های عراق را تامین می‌کنند.

انتخابات پارلمانی عراق با 25 میلیون شهروند دارای حق رای و با حضور 500 ناظر بین‌المللی از سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا، مهم‌ترین انتخابات پارلمانی عراق پس از سال 2003 تاکنون شمرده می‌شود.

در این میان، سرویس‌های امنیتی عراق در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفتند تا با هرگونه وضعیت اضطراری مرتبط با این انتخابات رو در رو شوند.

سازمان الحشد الشعبی که از فرایند رای‌گیری ویژه به دلیل عدم ارسال داده‌های نیروهای خود به دلایل نامعلوم حذف شده بود، اعلام کرد که اعضای آن در وضعیت فوق‌العاده آماده‌باش قرار دارند.

کمیساریای عالی مستقل انتخابات، اقدامات لازم برای برگزاری انتخابات سراسری، یک روز پس از موفقیت‌آمیز بودن رای‌گیری خاص، ویژه اعضای نیروهای امنیتی و آوارگان را انجام داد.

علاوه بر این، مقتدی صدر رهبر جنبش صدر، 14 توصیه به طرفداران خود صادر کرد که باید در طول روند رای‌گیری آنها را رعایت کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای