استاندار عدن از سوءقصد جان سالم به در برد

 استاندار عدن از سوءقصد جان سالم به در برد

سعودی به شدت محکوم کرد و خواستار تکمیل توافق ریاض شد
دوشنبه, 11 اکتبر, 2021 - 01:15
نیروهای امنیتی روز گذشته در حال بررسی صحنه ترور نافرجام احمد لملس استاندار عدن (رویترز)

انفجار خودروی بمب‌گذاری‌شده در مسیر کاروان احمد لملس استاندار عدن یمن و سالم السقطری وزیر کشاورزی و شیلات این کشور در منطقه التواهی، منجر به کشته‌شدن دست‌کم ۶ تن و زخمی‌شدن ۷ نفر شد. در این میان، استاندار و وزیر دولت از این انفجار جان سالم به در برده‌اند.

در حالی‌که استاندار عدن انگشت اتهام را به آنچه دشمنان صلح و ثبات نشانه گرفت، اما تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این عملیات را برعهده نگرفته است.

در همین زمینه، عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور یمن دستور داد تا در این باره تحقیقات جامعی صورت گیرد. او همچنین به صورت تلفنی با استاندار و وزیر مورد حمله، از وضعیت سلامتی آنها مطلع شد. 

معین عبدالملک نخست‌وزیر یمن نیز بر ضرورت هوشیاری و بیداری امنیتی برای عدم دادن فرصت به ضربه‌زنندگان به امنیت عدن و ثبات آن تاکید کرد. 

در همین راستا، وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی، این عملیات را با شدیدترین عبارات محکوم و آن را یک اقدام تروریستی بزدلانه توصیف کرد. 

در بیانیه وزارت خارجه سعودی آمده است: اقدام تروریستی انجام شده توسط گروه‌های شر نه تنها دولت قانونی یمن را نشانه گرفت، بلکه علیه همه اقشار و گروه‌های ملت برادر یمن است، ملتی که خواستار امنیت، صلح، ثبات و شکوفایی است.

سعودی همچنین از همه طرف‌های درگیر خواستار تکمیل اجرای مراحل توافق ریاض شد.

از سوی دیگر، سفارت بریتانیا در یمن در توییتر این عملیات را محکوم کرد و نوشت: وقت آن رسیده که توافق‌نامه ریاض اجرایی شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای