اخوان در خارج از مصر.. اختلافات رهبران ترس جوانان را افزایش می‌دهد

اخوان در خارج از مصر.. اختلافات رهبران ترس جوانان را افزایش می‌دهد

سه شنبه, 12 اکتبر, 2021 - 00:30
محاکمه «اخوان المسلمین» در مصر به اتهام وابستگی به یک سازمان تروریستی (AFP)

اختلاف نظر رهبران سازمان «اخوان المسلمین» در خارج از کشور مصر باعث افزایش نگرانی جوانان عضو این سازمان شده است، این تحول به ویژه پس از تصمیم ابراهیم منیر مرشد اخوان در مصر، مبنی بر «برکناری محمود حسین دبیرکل سابق سازمان و تعدادی از رهبران دیگر و تحقیق از آنها» نمود بیشتری داشته است.

عمرو عبدالمنعم محقق جنبش های بنیادگرا در مصر در این باره می گوید که در دوره اخیر شاهد شکاف هایی بین «دفتر ابراهیم منیر و دفتر محمود حسین که آنها آن را دفتر (قدیمی) می نامند و دفتر مرحله جدید با مسئولیت محمد شرف بودیم».

عبدالمنعم در مصاحبه با روزنامه «الشرق الاوسط» می افزاید که «دفتر ترکیه به دلیل انتخابات مورد تایید (دفتر منیر) پس از انحلال دفتر قدیمی وابسته به حسین شاهد جنجال بود و خواستار انتخاب مجدد وی شد».

وی توضیح می دهد که «اهمیت دفتر اداری در ترکیه به دلیل حمایت های زیادی است که از آن می شود که تا مبلغ یک میلیون و هفتصد هزار دلار در ماه می رسد».

وی اظهار می کند که «پس از اتمام روند انتخابات و موفقیت دفتر شرف به همراه پنج نفر دیگر، حملات انتقادی بزرگی رخ داد».

عبدالمنعم پیش بینی می کند که پس از شکستن سکوت «جوانان خارج از کشور»، انشعابات عمده ای در «گروه جوانان» ایجاد می شود. به طوری که آنها روز گذشته در بیانیه ای رهبران خود (از دو دفتر) را به «رهاشدگی، هرج و مرج، فروپاشی شورا و  موسسه، اختلال در مقررات اداری سازمان و تعصب گروهی» متهم کردند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای