البرهان خواستار انحلال دولت حمدوک شد 

البرهان خواستار انحلال دولت حمدوک شد 

وی بر گسترش پایگاه مشارکت در قدرت تاکید کرد
سه شنبه, 12 اکتبر, 2021 - 00:15

عبدالفتاح البرهان رئیس شورای حاکمیت انتقالی در سودان، یک کارزار انتقادی شدیدی علیه بخش غیرنظامی حاضر در عرصه سیاسی حاکم بر دوره انتقالی را آغاز و ادامه همکاری با غیرنظامیان در قالب «قدیمی» آن را رد کرد.

البرهان برکناری دولت فعلی به ریاست عبدالله حمدوک و تشکیل دولت جدید با مشارکت گسترده در دولت با هدف خروج از بحران سیاسی و قانونگذاری در کشور را خواستار شد.

پس از چند روز آرامش نسبی در تنش بین دو طرف دولت مدنی و نظامی، لحن تند نظامیان همراه با بی توجهی آشکار آنها به تلاش های حمدوک برای بیرون کشاندن کشور از حالت بسته امنیتی پس از کودتای نافرجام ماه گذشته، که منجر به «لغو اعلام نشده» مکانیزم های شراکت بین دو طرف شد، بار دیگر نمایان شد.

به گزارش شبکه تلویزیونی «الشرق»، عبدالفتاح البرهان رئیس شورای انتقالی حاکمیتی در سودان روز دوشنبه در جمع فرماندهان منطقه نظامی شهر بحری در شمال خارطوم تاکید کرد که «هیچ راه حلی برای بحران سیاسی کنونی در کشور وجود ندارد، مگر با انحلال دولت کنونی و گسترش پایگاه مشارکت در قدرت».

رئیس شورای انتقالی سودان اظهار کرد که بخش نظامی مخالف تلاش‌های بخش غیرنظامی کشور برای ادامه شراکت و همکاری به شکل سابق است.

وی بر لزوم دستیابی به اجماع ملی و گسترش پایه مشارکت با مشارکت دادن همه نیروها به جز حزب منحل شده کنگره ملی تاکید کرد.

وی خواستار تشکیل هر چه سریع تر دادگاه قانون اساسی سودان شد و گفت: باید رئیس دستگاه قضایی مستقل تعیین شود.

البرهان خواستار تشکیل پارلمانی با نمایندگی همه مردم و همچنین گسترش پایگاه احزاب سیاسی در دولت انتقالی شد.

مطالبات البرهان، همان خواسته هایی هستند که شرکای غیرنظامی از آنها درخواست می کردند و بخش نظامی شورای حاکمیت را متهم کردند که مانع از تحقق آنها شده است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای