سعودی مجدداً بر خاورمیانه بدون سلاح کشتار جمعی تأکید کرد

سعودی مجدداً بر خاورمیانه بدون سلاح کشتار جمعی تأکید کرد

دولت از تلاش‌های ائتلاف در خنثی‌سازی اقدامات تروریستی حوثی‌ها قدردانی کرد
سه شنبه, 12 اکتبر, 2021 - 19:45
خادم حرمین شریفین در جلسه شورای وزیران سعودی (واس)

پادشاهی عربی سعودی بار دیگر موضع خود در قبال ضرورت پاکسازی منطقه خاورمیانه از سلاح‌های کشتار جمعی را مطرح و تأکید کرد که اهداف و نقش کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی اهمیت زیادی در تقویت صلح بین‌المللی و امنیت دارد.

این موضع‌گیری امروز (سه شنبه) در جلسه مجازی شورای وزیران به ریاست خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز رئیس شورای وزیران مطرح شد.

در ابتدای این جلسه، شورای وزیران در مورد گفت و گوهای سران و نمایندگان پادشاهی با همتایان خارجی خود طی چند روز گذشته با هدف تحکیم و توسعه روابط در زمینه‌های مختلف را بررسی کرد.

شورا سپس به نقش تأثیرگذار پادشاهی در مجامع بین‌المللی از طریق سازمان ملل متحد، سازمان‌های بین‌المللی مختلف و گروه بیست برای خدمت به منافع خود و برادران خود پرداخت و آن‌ها را تلاشی برای دستیابی به امنیت بیشتر، صلح، ثبات و توسعه دانست.

در این رابطه، شورای وزیران از نتایج هفتمین اجلاس سران مجالس کشورهای عضو گروه بیست که در پایتخت ایتالیا، رم، برگزار شد، مطلع شد.

عصام سعید وزیر مشاور دولت، عضو کابینه و سرپرست وزارت اطلاع‌رسانی، در مصاحبه با خبرگزاری رسمی سعودی گفت: شورا نتایج مشارکت پادشاهی در جلسات هفتاد و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد را بررسی و بر تعهد خود به همکاری مشترک، حمایت از اقدامات بشردوستانه و توسعه ای و افزایش ثبات و تعادل بازارهای جهانی نفت تأکید کرد.

شورای وزیران همچنین کمک به دستیابی به اهداف جهانی برای مبارزه با تغییرات آب و هوا، از طریق ابتکارات کیفی، از جمله «سعودی سبز»، «خاورمیانه سبز» و «اقتصاد کربن دورانی» را یادآور شد.

این شورا موفقیت پادشاهی در کسب ریاست انجمن‌ها و فدراسیون‌ها در سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) را موفقیت جدیدی در این زمینه عنوان کرد و افزود: این امر نشان دهنده اعتبار و قدردانی بین‌المللی از اقدامات سعودی است.

سرپرست وزارت اطلاع‌رسانی همچنین اشاره کرد که شورای وزیران، در زمینه بررسی تحولات وضعیت و روند آن در عرصه‌های منطقه ای و بین‌المللی، تلاش‌های ائتلاف حمایت از مشروعیت در یمن در اتخاذ و اجرای اقدامات لازم برای مقابله با اقدامات تروریستی و تلاش‌های بیهوده شبه نظامیان حوثی در هدف قرار دادن تأسیسات غیرنظامی و غیرنظامیان در پادشاهی و تهدید آبراهه‌های کشتیرانی و تجارت بین‌المللی در تنگه باب المندب و جنوب دریای سرخ قدردانی کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای