حمله به اتوبوس نظامی در دمشق ۱۳ کشته برجای گذاشت

حمله به اتوبوس نظامی در دمشق ۱۳ کشته برجای گذاشت

چهارشنبه, 20 اکتبر, 2021 - 10:00

رسانه های رسمی سوریه امروز چهارشنبه گزارش دادند که در اثر وقوع دو انفجار بمب در مسیر اتوبوس حامل نظامیان در دمشق پایتخت سوریه دست ۱۳ نفر کشته شدند. 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، انفجارهای امروز مرگبارترین حمله در چند سال‌ گذشته بوده است.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، ضمن اعلام خبر وقوع دو انفجار، افزوده است که انفجار دو بمب به هنگام عبور اتوبوس سربازان از روی پل "رئیس‌جمهور" در دمشق، پایتخت سوریه روی داد.

خبرگزاری سوریه همچنین اعلام کرد: بر اثر انفجار اتوبوس نظامی در دمشق، ۱۳ نفر کشته و ۳ نفر زخمی شدند.

بر اساس گزارش‌های این خبرگزاری، این اتوبوس پس از انفجار منهدم شده و کاملا سوخته است و واحدهای  خنثی‌سازی بمب از کشف سومین بمب کار گذاشته شده در محل وقوع انفجار خبر دادند.

در طول سال های درگیری در سوریه که بیش از ده سال به طول انجامیده است، دمشق شاهد انفجارهای بزرگی بود که ده ها کشته برجای گذاشت که اکثر آنها توسط سازمان های تروریستی برعهده گرفته شده اند، از جمله آنها می توان به بمب گذاری داعش در مارس ۲۰۱۷ و حمله به کاخ دادگستری و کشته‌شدن بیش از 30 نفر اشاره کرد.

در همان ماه، دو بمب گذاری در دمشق قدیم انجام شد و بیش از ۷۰ نفر در اثر آن کشته شدند و مسئولیت آن را هیئت تحریر الشام (جبهه النصره سابق) برعهده گرفت.

از سال ۲۰۱۹ تاکنون و پس از کنترل محلات دمشق و غوطه شرقی از سوی نیروهای رژیم سوریه به ندرت پیش آمده که دمشق شاهد انفجارهای بزرگ مشابهی باشد.

اگرچه بمب گذاری های گسترده در دمشق تا حد زیادی کاهش یافته است، اما پایتخت سوریه همچنان شاهد انفجارهای دوره ای محدود با وسایل منفجره است.

درگیری ها در سوریه، از زمان شروع  در سال ۲۰۱۱، حدود نیم میلیون نفر را کشت، خسارات زیادی به زیرساخت ها وارد کرد و باعث آوارگی بیش از نیمی از جمعیت آن در داخل و خارج از این کشور شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای