جعجع: همه لبنانی‌ها با سیطره حزب‌الله مخالف هستند

جعجع: همه لبنانی‌ها با سیطره حزب‌الله مخالف هستند

جمعه, 22 اکتبر, 2021 - 09:00
سمیر جعجع رهبر حزب «القوات اللبنانیه» (نیروهای لبنانی) (توییتر)

سمیر جعجع رئیس حزب «نیروهای لبنانی» به اتهام حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله علیه وی مبنی بر ایجاد «کمین» برای تظاهرکنندگان وابسته به حزب‌الله و امل در پنجشنبه گذشته واکنش نشان داد.

این تظاهرات که در مخالفت دو حزب شیعی حزب‌الله و جنبش امل با قاضی پرونده انفجار بندر بیروت صورت گرفت، منجر به کشته شدن ۷ نفر و زخمی شدن تعدادی دیگر شده‌است.

جعجع گفت: «اظهارات دوشنبه نصرالله، پر از مغالطه، دروغ و شایعه بوده و بر پایه حقیقت نیست». وی ادامه داد: من حوادث الطیونه - عین الرمانه را یک اتفاق شوم می‌دانم و ضرورتی برای رخ دادن آن نمی‌بینم.

 رئیس حزب «القوات اللبنانیه» در واکنش به احضارش توسط دادگاه نظامی لبنان اظهار کرد: اگر صحیح است که دادگاه نظامی خواستار شنیدن صحبت‌های من است، این دادگاه باید ابتدا به صحبت‌های دبیرکل حزب‌الله لبنان گوش دهد.

سمیر جعجع گفت: صراحتاً می‌گویم، حزب‌الله در حال حاضر یک هدف دارد که متوقف کردن تحقیقات در مورد انفجار بندر بیروت است.

وی با اشاره به احتمال مسئولیت حزب‌الله در این حادثه گفت که این گروه برای ایجاد فشارهای قضایی و سیاسی و فشار از طریق خشونت‌های خونین، جهت تحمیل خواسته‌های خود بر دولت و برکناری قاضی بازپرس، طارق البیطار تلاش می‌کند.

او در پاسخ به سؤالی در مورد تمرکز نیروهای لبنانی بر حزب‌الله و اجتناب از رویارویی با جنبش امل گفت که «نیروها» با «امل» ملاقات می‌کند تا لبنان را به عنوان وطن نهایی به رسمیت بشناسند، در حالی که این موضوع دربارهٔ حزب‌الله صادق نیست.

جعجع در پاسخ به اتهام حزب‌الله مبنی بر اینکه «نیروها» قصد جنگ داخلی در لبنان را دارند، پاسخ داد که همه لبنانی‌ها کنترل حزب‌الله را رد می‌کنند.

وی این حزب را به عنوان یک حزب «غیرقانونی» توصیف کرد و گفت که حزب‌الله مجوزی برای انجام کارهای حزبی خود طبق مقررات، مانند حزب «نیروها» دریافت نکرده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای