اجلاس سران «بیست» برای تکمیل «نقشه ریاض» جهت بهبود جهانی

اجلاس سران «بیست» برای تکمیل «نقشه ریاض» جهت بهبود جهانی

جی 20 به مقابله با چالش وجودی تغییرات اقلیمی متعهد می‌شود
شنبه, 30 اکتبر, 2021 - 08:45
جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در دیدار روز گذشته خود در رم (AP)

چشم جهانیان امروز به نشست سران گروه بیست کشور تاثیرگذار در اقتصاد بین المللی در رم پایتخت ایتالیا دوخته شده است.

پیش بینی می شود دستور کار اصلی این اجلاس در چارچوب تکمیل جمع بندی آخرین نشست سران گروه 20 که سال گذشته در ریاض برگزار شد، قرار گیرد که نقشه راهی برای بازگرداندن رشد اقتصاد جهانی و ادامه حمایت از احتمالات بهبود از پیامدهای همه‌گیری کرونا به همراه داشت.

خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز در راس هیئت پادشاهی عربی سعودی به این اجلاس است که فردا از طریق لینک ویدیویی شرکت خواهد کرد.

 سعودی به عنوان یکی از اعضای گروه تروئیکا، از تلاش‌های جمهوری ایتالیا برای موفقیت‌آمیز بودن برگزاری ریاست گروه بیست در سال جاری، از طریق اقدام مشترک، ابراز قدردانی و بر اهتمام خود به ادامه تلاش های انجام شده برای موفقیت کار این اجلاس تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از پیش نویس بیانیه نهایی، انتظار می‌رود رهبران کشورهای گروه بیست متعهد شوند که گام‌های فوری برای «تعامل با چالش وجودی تغییرات آب‌وهوایی» و محدود کردن گرمایش زمین به ۱.۵ درجه سانتی‌گراد بردارند.

همچنین در حالی که هیئت های کشورهای شرکت کننده، تحت تدابیر شدید امنیتی در حال ورود به رم بودند، توجهات به ملاقات‌های جو بایدن رئیس‌جمهور ایالات متحده متمرکز شده است، که به دنبال پرکردن شکاف به وجودآمده با متحدان اروپایی خود و اطمینان بخشیدن به آنها از طریق تعهد  به امنیت اقیانوس اطلس بود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای