مقام‌های امنیتی: سوء قصد به الکاظمی کار گروه مسلح وابسته به ایران بود

مقام‌های امنیتی: سوء قصد به الکاظمی کار گروه مسلح وابسته به ایران بود

دوشنبه, 8 نوامبر, 2021 - 13:00
مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق (رویترز)

برخی مقام های امنیتی و منابع نزدیک به گروه های مسلح گفتند حمله پهپادی به سکونتگاه مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق کار یکی از گروه های مسلح وابسته به ایران بوده است.

این منابع که نخواستند نامشان منتشر شود دوشنبه (۸ نوامبر) به رویترز گفتند «پهپادهای پر از مواد منفجره که در حمله از آنها استفاده شده در ایران تولید شده اند».

الکاظمی شامگاه یکشنبه (۷ نوامبر) از حمله پهپادی به سکونتگاهش در منطقه سبز به اقدام بزدلانه یاد کرد و گفت این کار بزدلان است و بیانگر خواست مردم عراق نیست.

دولت عراق در بیانیه ای اعلام کرد «الکاظمی در نشست فوق العاده کابینه گفت که سکونتگاهش مورد حمله پهپادی مستقیم قرار گرفته و این اقدام بزدلانه مورد تایید مردم عراق نیست و ما عاملان این جنایت را تعقیب می کنیم. ما آنها را می شناسیم و معرفی خواهیم کرد».

الکاظمی گفت «خواسته مردم و مراجع و معترضان برای برگزاری انتخابات زودهنگام را اجرا کردیم و خواسته های کمیساریای عالی انتخابات را تامین کردیم. نتیجه انتخابات و بررسی شکایات از اختیارات دولت نیست اما وظیفه ما تامین منابع مالی و امکانات امنیتی برای برگزاری انتخابات بود».

او تاکید کرد «نگذاشتیم عراق به یک جنگ منطقه ای کشیده شود و کشور را نجات دادیم. برخی در صدد ایجاد ناامنی در عراق هستند و می خواهند دولت باند سالار حکومت کند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای