حمایت سازمان همکاری اسلامی از نامزدی سعودی برای میزبانی اکسپو ۲۰۳۰

حمایت سازمان همکاری اسلامی از نامزدی سعودی برای میزبانی اکسپو ۲۰۳۰

دوشنبه, 8 نوامبر, 2021 - 13:15
  غرفه سعودی دومین غرفه بزرگ نمایشگاه اکسپو دبی (الشرق الاوسط)

دکتر یوسف العثیمین دبیر کل سازمان همکاری اسلامی از حمایت این نهاد برای برگزاری نمایشگاه بین المللی اکسپو ۲۰۳۰ در شهر ریاض خبرداد. سعودی رییس دوره کنونی نشست سران کشورهای اسلامی است. 

شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی و معاون رییس شورای وزیران و رییس هیات مدیره سازمان پادشاهی شهر ریاض پیشتر پیشنهاد میزبانی اکسپو ۲۰۳۰ در ریاض را اعلام کرد.

العثیمین افزود «پیشنهاد سعودی برای میزبانی نمایشگاه بین المللی اکسپو اوج موفقیت تلاش های گسترده برای اجرای اهداف سند چشم انداز ۲۰۳۰ و نمایش مستقیم دستاوردهای سعودی است».

او خاطر نشان کرد «سعودی از امکانات و ظرفیت های گسترده برخوردار است و به همین دلیل میزبانی اکسپو ۲۰۳۰ در ریاض یک رویداد ویژه و تاریخی خواهد بود به خصوص اینکه سعودی قطب بین المللی و نقطه تلاقی فرهنگ ها و تمدن ها است. سعودی در مدت زمان کوتاهی به قبله عالم تبدیل شده و میزبان نشست ها و رویدادهای مهم جهان به صورت حضوری و مجازی بود».

العثیمین خاطر نشان کرد «برگزاری نمایشگاه اکسپو در سعودی این فرصت را در اختیار بقیه کشورها قرار می دهد تا از سعودی درس بگیرند و از الگوی موفقیت بار این کشور استفاده کنند و از نزدیک با مسیر تحول همه جانبه و برنامه های بلند پروازانه این کشور برای آینده آشنا شوند. این طرح های عظیم و بلند پروازانه توسط ولیعهد سعودی هدایت می شود که دیدگاه و چشم انداز درستی برای این کشور ترسیم کرد».

دبیر کل سازمان همکاری اسلامی تاکید کرد «اگر پیشنهاد سعودی به کمک حمایت اعضای سازمان مورد موافقت قرار بگیرد موقعیت سعودی در سطح بین المللی ارتقا پیدا می کند چون سعودی مقر دبیر خانه سازمان همکاری اسلامی است و ضمنا قطب سرمایه گذاری و اقتصادی به شمار می رود و در زمره کشورهای برتر جهان در زمینه نوآوری هوش مصنوعی و حوزه های آینده دار قرار دارد».

او در پایان گفت «سعودی ها دستاوردها و موفقیت های فراوانی در حوزه های فناوری و همکاری اقتصادی و بازرگانی و هنر و فرهنگ و علوم در سطح بین المللی دارند و می توانند آنها را در نمایشگاه اکسپو به اشتراک بگذارند و مهم تر اینکه این دستاوردها و تلاش ها مورد حمایت گسترده و نامحدود ملک سلمان بن عبد العزیز خادم حرمین شریفین و رییس فعلی نشست سران کشورهای اسلامی و شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد قرار دارد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای