هشدار آمریکا به شرکت‌ها درباره «هکرهای» ایرانی

هشدار آمریکا به شرکت‌ها درباره «هکرهای» ایرانی

پنتاگون به «الشرق الاوسط»: شبکه‌های نظامی محافظت‌شده هستند
شنبه, 13 نوامبر, 2021 - 00:15

دفتر تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) هشدار داده است که شرکت‌ها و موسسات بخش خصوصی در معرض تهدیدات سایبری ایرانی‌ها هستند که هدف آنها فروش اطلاعات دزدیده شده از ایالات متحده و برخی سازمان های بین المللی است.

به گفته این نهاد، هکرها احتمالا از داده های سرقت شده مانند ایمیل ها برای نفوذ بیشتر به سیستم های قربانی شده استفاده می کنند.

اف‌بی‌آی هشدار داد که طرف هایی که داده های آنها به سرقت رفته است باید انتظار داشته باشند که در آینده توسط همان هکرها مورد هدف قرار گیرند.

تحقیقات فدرال همچنین از سازمان‌هایی که در معرض خطر قرار گرفته‌اند خواست تا با ایمن‌سازی «سرورهای پروتکل» و استفاده از نرم‌افزار «فایروال‌های کاربردی» اقداماتی را انجام دهند.

وی افزود: «از جمله ابزارها و رویه‌هایی که از می 2021 در حملات هک استفاده می‌شود، استفاده از ابزارهای بهره‌برداری خودکار برای نفوذ به سایت‌های وردپرس با هدف دسترسی به شبکه‌های قربانی شده است. هکرها همچنین در تلاش هستند تا با کمک رمزهای عبور پیش فرض رایج، سیستم های کنترل نظارتی را نقض کرده و داده ها را به دست آورند.

گزارش FBI هویت هکرهای ایرانی دارای نقش در این فعالیت را فاش نکرد و همچنین مشخص نکرد که آیا آنها با دولت ایران مرتبط هستند یا خیر.

اما معاون مدیر شرکت امنیتی CrowdStrike، آدام مایرز، به CNN گفت: هکرهای مرتبط با دولت ایران به طور فزاینده‌ای در فعالیت‌های جرایم سایبری مانند حملات باج‌افزار، به عنوان راهی برای محو کردن خطوط بین عملیات سایبری دولتی و غیردولتی شرکت می‌کنند.

سخنگوی پنتاگون به الشرق الاوسط گفت که شبکه‌های نظامی محافظت‌شده هستند و وزارت دفاع با همکاری نزدیک با سایر سازمان‌های دولتی، طیفی از تهدیدات مختلف را که دائماً در معرض آنها قرار دارد، ردیابی می‌کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای