یادداشت تفاهم شرکت توسعه السوده و وزارت گردشگری برای توسعه منابع انسانی

یادداشت تفاهم شرکت توسعه السوده و وزارت گردشگری برای توسعه منابع انسانی

دوشنبه, 22 نوامبر, 2021 - 21:30
  این یادداشت تفاهم بستری برای تلاش های یکپارچه و مشترک در زمینه توسعه منابع انسانی حوزه گردشگری ایجاد می کند (واس)

شرکت توسعه السوده و وزارت گردشگری سعودی دوشنبه (۲۲ نوامبر) یادداشت تفاهم برای تلاش های یکپارچه و مشترک در زمینه توسعه منابع انسانی حوزه گردشگری امضا کردند.

شرکت توسعه السوده در زمینه توانمند کردن و مهارت آموزی ساکنان بومی منطقه به منظور اشتغال در این شرکت و ایجاد بیش از ۸ هزار شغل تا ۲۰۳۰ فعالیت می کند.

مهندس حسام الدین المدنی رییس اجرایی شرکت توسعه السوده و محمد معین بشناق معاونت توسعه منابع انسانی وزارت گردشگری در مراسم امضای یادداشت تفاهم حضور داشتند.

این یادداشت تفاهم به امضای خانم دکتر ریم الفریان مدیر بخش یکپارچگی و توسعه اجتماعی شرکت توسعه السوده و بندر السفیر جانشین معاونت توسعه منابع انسانی وزارت گردشگری رسید.

جمعی از علاقمندان حوزه توریسم و کارآفرینان پروژه های کوچک بومی به منظور معرفی نیازمندی ها و راهکارهای حمایت و توانمند سازی کسب و کارها در مراسم شرکت کردند.

شرکت توسعه السوده برای تشویق و حمایت از سرمایه گذاران بومی و تاسیسات و کسب و کارهای کوچک و متوسط و توسعه منابع انسانی و انسجام اجتماعی تلاش می کند.

در این تفاهم نامه به دوره های مهارت آموزی متنوعی برای ساکنان بومی از جمله دوره های استخدام و مهارت آفرینی برای تصدی پست های مدیریتی و آموزش از راه دور و بورسیه های تحصیلی در خارج به منظور به ثمر رسیدن اقدامات و تلاش های توسعه منابع انسانی بومی با استانداردهای بالا اشاره شده است. دو طرف امضا کننده به دنبال اجرا و حمایت از چارچوب های همکاری مشترک و همکاری در پروژه های مطالعاتی و تحقیقاتی در حوزه توریسم و سفر هستند.

محمد بشناق معاونت توسعه منابع انسانی وزارت گردشگری گفت «استراتژی توسعه منابع انسانی موسوم به «اهلها» به منظور توانمند سازی و حمایت از کارجویان و کارکنان در بخش توریسم یا کاسبان و بازرگانان از سوی وزارتخانه در اکتبر ۲۰۲۰ کلید خورد. این یادداشت تفاهم بخشی از برنامه های استراتژی مزبور برای رسیدن به یکی از اهداف اصلی شرکت توسعه السوده یعنی ایجاد بیش از ۸ هزار شغل در منطقه عسیر تا ۲۰۳۰ است».

از سوی دیگر، خانم دکتر ریم الفریان مدیر بخش یکپارچگی و توسعه اجتماعی شرکت توسعه السوده گفت «این قرارداد همکاری نقش کلیدی برای توسعه منابع انسانی در منطقه اجرای این پروژه خواهد داشت و در مهارت آموزی ساکنان بومی السوده و رجال المع و توانمند کردن آنها برای رقابت بر سر فرصت های شغلی منحصر به فرد در بخش توریسم سهیم بوده و منجر به دست یابی به یکی از اهداف شرکت یعنی اشتغال زایی و حمایت از جامعه بومی می شود».

شرکت توسعه السوده یک شرکت سهامی بسته بوده که زیر نظر صندوق سرمایه گذاری عمومی اداره می شود.

این شرکت پروژه های متنوعی برای توسعه السوده و رجال المع اجرا می کند تا این منطقه با میراث فرهنگی و فرهنگ اصیل به یکی از قطب های گردشگری کوهستانی دنیا تبدیل شود. این پروژه ها در توسعه بخش گردشگری و اشتغال زایی مستقیم و غیر مستقیم و نقش آفرینی در افزایش تولید ناخالص داخلی از طریق درآمد حداقلی ۲۹ میلیاردی تا ۲۰۳۰ سهیم خواهند بود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای