تأکید سعودی بر عزم خلیج و آمریکا برای محکومیت سیاست‌های تهاجمی ایران

تأکید سعودی بر عزم خلیج و آمریکا برای محکومیت سیاست‌های تهاجمی ایران

ریاض از توافق طرف‌های سودانی استقبال و از دستیابی به صلح و ثبات در آن کشور حمایت کرد
سه شنبه, 23 نوامبر, 2021 - 13:15

دولت پادشاهی عربی سعودی بر عزم مشترک کشورهای خلیجی و آمریکا برای کمک به امنیت و ثبات منطقه، محکوم کردن سیاست‌های تهاجمی ایران و حمایت از تلاش‌های بین‌المللی برای جلوگیری از در اختیار داشتن تسلیحات هسته‌ای تأکید کرد.

هیئت وزرای سعودی همچنین با اشاره به محتوای دو نشست خلیجی - آمریکایی دربارهٔ ایران که به ریاست سعودی برگزار شد، تاکیدات این نشست دربارهٔ فراخواندن ایران به همکاری کامل با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و بازگشت فوری به تعهد به برنامه جامع اقدام را یادآور شد.

شورای وزیران همچنین مجدداً از توافق حاصل شده میان بخش‌های نظامی و غیرنظامی در سودان در مورد وظایف مرحله بعدی، احیای نهادهای انتقالی و برگزاری انتخابات طبق برنامه، استقبال و بر موضع حمایتی سعودی از هر چیزی که به صلح و حفظ امنیت، ثبات و توسعه در سودان منجر شود، تأکید کرد.

این اظهارات در جلسه مجازی روز گذشته هیئت وزیران به ریاست خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز مطرح شد. ملک سلمان محتوای تماس تلفنی خود با شیخ مشعل الاحمد الجابر الصباح ولیعهد کویت را به اطلاع شورا رساند.

این شورا همچنین به تصمیمات و توصیه‌های هجدهمین نشست شورای دفاع مشترک شورای همکاری کشورهای خلیج پرداخت و از افتتاح ستاد فرماندهی واحد نظامی در شهر ریاض استقبال کرد.

ماجد القصبی وزیر اطلاع‌رسانی سعودی به خبرگزاری سعودی گفت که شورا تحولات عرصه‌های منطقه ای و جهانی و تلاش‌های بین‌المللی انجام شده در این زمینه را پیگیری و بار دیگر بر موضع سعودی در نشست ویژه سازمان ملل در خصوص «خطرات و روندهای حوزه تأمین مالی تروریسم» تأکید کرد.

اعضای شورا همچنین بر اجرای قطعنامه شماره ۲۴۶۲ شورای امنیت با هدف تقویت همکاری‌های بین‌المللی در زمینه مبارزه با پولشویی و تأمین مالی اقدامات تروریستی و جلوگیری از ارائه هر گونه حمایت از نهادها و افراد درگیر در آن تأکید کردند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای