ائتلاف انبارهای اسلحه حوثی‌ها را منهدم کرد.. هشدار نسبت به نظامی شدن فرودگاه صنعا

ائتلاف انبارهای اسلحه حوثی‌ها را منهدم کرد.. هشدار نسبت به نظامی شدن فرودگاه صنعا

7 خودروی نظامی حوثی‌ها در مأرب منهدم شد.. 60 کودتاچی کشته شدند
یکشنبه, 28 نوامبر, 2021 - 00:45

ائتلاف حمایت از مشروعیت در یمن از انجام حملات هوایی و انهدام تاسیسات تولید پهپاد و انبارهای اسلحه حوثی‌ها در منطقه ذهبان صنعا خبر داد. این «ائتلاف» با اشاره به موفقیت حملات تأکید کرد، ارزیابی عملیاتی تهدید مستلزم تداوم آن است و مقابله با اقدامات خصمانه در رأس اولویت‌های ائتلاف است.

«ائتلاف» در بیانیه ای اعلام کرد، بامداد دیروز (شنبه 27 نوامبر) جنگنده‌های ائتلاف به مواضع نظامی مشروع در صنعاء حمله کرده‌اند. در این بیانیه تأکید شده که اقدامات پیشگیرانه برای مصون ماندن غیرنظامیان و تاسیسات غیرنظامی از آسیب های جانبی و عملی، مطابق با قوانین بین المللی بشردوستانه و قواعد عرفی آن اتخاذ می شود.

متعاقباً، ائتلاف اعلام کرد که تحرکات و فعالیت های خصمانه شبه نظامیان حوثی را در فرودگاه بین المللی صنعا زیر نظر داشته است. ائتلاف اعلام کرد که یک پهپاد شناسایی از فرودگاه بین المللی صنعا به یمن پرواز کرده است. این بیانیه اعلام کرد که استفاده از فرودگاه صنعا به عنوان پایگاه نظامی نقض فاحش قوانین بشردوستانه بین المللی است.

علاوه بر این، ائتلاف گفت، در 24 ساعت گذشته 10 عملیات هدف گیری را علیه شبه نظامیان حوثی در مأرب انجام داده است. بر این اساس، در این اهداف 7 خودروی نظامی منهدم شد و 60 عنصر تروریستی کشته شدند.

در همین رابطه، معمر الاریانی وزیر اطلاع رسانی، فرهنگ و گردشگری در یمن گفت: رژیم ایران و شبه‌نظامیان فرقه‌ای آن در منطقه اخیراً علنا ادعا کرده‌اند که از شبه‌نظامیان تروریست حوثی حمایت می‌کنند و پول، سلاح و کارشناسان برای طولانی‌تر کردن کودتا و کشتن یمنی‌ها در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند که این امر تجاوز و دخالت آشکار در امور یکی از کشورهای عضو سازمان ملل و سرپیچی آشکار از قطعنامه های بین المللی مرتبط با بحران یمن است.

معمر الاریانی در بیانیه‌ای که خبرگزاری یمن (سبأ) منتشر کرد، افزود: «کنفرانسی که اخیراً در تهران پایتخت ایران با عنوان (یمن محور تحول و اعتماد است) و با حضور نمایندگان نظام، سپاه پاسداران و شبه نظامیان ایرانی در منطقه با هدف بسیج مردمی ، حمایت سیاسی، مالی و نظامی از شبه نظامیان حوثی برگزار شد که ماهیت نبرد و دشمن واقعی یمنی‌ها از زمان کودتا را نشان می‌دهد».

الاریانی رژیم ایران را متهم کرد که از طریق این فعالیت ها به دنبال اعلام کنترل خود بر تصمیم شبه نظامیان حوثی و تاکید بر اینکه حوثی ها یکی از گروه های شبه نظامی فرقه ای اوست که در عراق، لبنان، سوریه و یمن برای اجرای پروژه توسعه طلبانه و سیاست های مخرب خود، گسترش هرج و مرج و تروریسم در منطقه و تهدید منافع بین المللی تاسیس کرد.

این مقام یمنی از جامعه جهانی، سازمان ملل و اعضای دائم شورای امنیت خواست تا به مسئولیت‌های قانونی خود در قبال تشدید تجاوزات ایران به یمن و نقش تهران در تضعیف تلاش‌ها برای آتش بس و برقراری صلح عمل کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای