مذاکرات سعودی و آرژانتین برای تقویت همکاری‌ها

مذاکرات سعودی و آرژانتین برای تقویت همکاری‌ها

فرصت‌های همکاری در پرتو چشم‌انداز 2030 بررسی شدند
یکشنبه, 28 نوامبر, 2021 - 13:00

شاهزاده فیصل بن فرحان بن عبدالله وزیر امور خارجه پادشاهی عربی سعودی و سانتیاگو آندرس کافایرو وزیر امور خارجه و تجارت بین الملل آرژانتین روز گذشته (شنبه) دیدار و گفت و گو کردند. آنها ضمن بررسی آخرین تحولات در عرصه منطقه ای و بین المللی، روابط دو کشور و راه های تقویت آنها در تمامی زمینه های همکاری را مورد بررسی قرار دادند.

شاهزاده فیصل بن فرحان و سانتیاگو آندرس کافایرو همچنین در این نشست در مورد تقویت همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف به‌ویژه جنبه سیاسی و چندجانبه گفت و گو کردند. آنها همچنین در مورد افزایش هماهنگی های دوجانبه برای دستیابی به آرمان های دو کشور جهت تحقق منافع مشترک گفت و گو کردند. آنها تلاش های دو کشور برای تقویت امنیت و ثبات در خاورمیانه و آمریکای جنوبی و اهمیت تشدید کار مشترک با جامعه بین المللی برای جلوگیری از تمامی تهدیدات علیه صلح و امنیت بین المللی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

دو طرف همچنین در مورد فرصت‌های همکاری در زمینه‌های اقتصادی و توسعه در پرتو چشم‌انداز پادشاهی 2030 و هر آنچه که موجب توسعه و رفاه دو کشور و مردم می‌شود، رایزنی کردند.

شاهزاده فیصل بن فرحان در چارچوب سفر رسمی خود به بوئنوس آیرس پایتخت آرژانتین، با سانتیاگو آندرس کافایرو وزیر امور خارجه دیدار کرد. در ابتدای این دیدار با ورود وزیر امور خارجه سعودی به کاخ سن مارتین در مقر وزارت خارجه آرژانتین مراسم استقبال رسمی برگزار شد.

شاهزاده فیصل بن فرحان همچنین روز گذشته با سرجیو توماس ماسا رئیس مجلس نمایندگان آرژانتین دیدار کرد. دو طرف روابط دوجانبه بین دو کشور و راه های تقویت آن در تمامی زمینه های همکاری مشترک را مورد بررسی قرار دادند.

شاهزاده فیصل بن فرحان در این دیدار تاکید کرد که پادشاهی مایل به تقویت روابط با آرژانتین و تشدید هماهنگی مشترک در زمینه های سیاسی، توسعه و سرمایه گذاری به خصوص با توجه به چشم انداز پادشاهی 2030 است.

رئیس مجلس نمایندگان آرژانتین نیز به نوبه خود ضمن خوشامدگویی به میهمان کشورش، از سفر وی به آرژانتین که به عنوان مأموریتی برای انتقال روابط دوجانبه به افق های گسترده تر یاد کرد، قدردانی کرد.

در این دیدار بر اهمیت افزایش همکاری های پارلمانی و نهادهای جامعه مدنی در دو کشور برای ارتقای گفت و گو بین تمدن ها و فرهنگ های مختلف و همچنین آخرین تحولات در عرصه های منطقه ای و بین المللی بحث و تبادل نظر شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای