وزارت انرژی سعودی: ظرفیت تولید روزانه میدان گازی الجافوره دو میلیارد فوت مکعب است

وزارت انرژی سعودی: ظرفیت تولید روزانه میدان گازی الجافوره دو میلیارد فوت مکعب است

شاهزاده عبد العزیز بن سلمان: هزینه توسعه میدان الجافوره حداکثر ۶ میلیارد ریال است 
دوشنبه, 29 نوامبر, 2021 - 12:15
  شاهزاده عبد العزیز بن سلمان وزیر انرژی سعودی (الشرق الاوسط)

شاهزاده عبد العزیز بن سلمان وزیر انرژی سعودی دوشنبه (۲۹ نوامبر) از آغاز توسعه تجاری چند مرحله ای منابع غیر متعارف میدان گازی الجافوره خبر داد.

وزیر انرژی افزود «طرح توسعه میدان الجافوره منجر به تولید حدود دو میلیارد فوت مکعب گاز در روز می شود و هزینه این پروژه حداکثر ۵ یا ۶ میلیارد ریال است».

شاهزاده عبد العزیز بن سلمان خاطر نشان کرد «میدان گازی الجافوره در بازنگری در مفهوم انرژی ترکیبی بهینه در سعودی و شیوه مصرف پیشین انرژی موثر بود».

او در اظهاراتی در مراسم آغاز به کار طرح توسعه تجاری چند مرحله ای منابع غیر متعارف در میدان الجافوره اظهار داشت «شیوه مصرف انرژی قبلا هدفمند و بهینه نبود و منابع انرژی و مالی هدر می رفتند».

وزارت انرژی سعودی دوشنبه اعلام کرد «منابع غیر متعارف عظیم انرژی در سعودی قابلیت و کارکرد تجاری دارد و از این رو چندین برنامه برای توسعه قابل ملاحظه در حوزه گاز آرامکو سعودی اجرا می شود».

مهندس امین حسن الناصر رییس آرامکو سعودی و مدیر ارشد اجرایی شرکت در مراسم راه اندازی این پروژه گفت «این دستاورد بزرگ در حوزه منابع غیر متعارف به موقع است چون روند تحول در بخش انرژی در جهان آغاز شده».

میدان گازی الجافوره در ۲۰۱۴ کشف شد و شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد کشور در فوریه ۲۰۲۰ در جلسه کمیته عالی منابع هیدروکربنی در جریان گزارش پیشنهادی وزارت انرژی در مورد طرح های توسعه منابع غیر متعارف در میدان گازی الجافوره قرار گرفت. این پروژه در قالب طرح کلان افزایش ظرفیت تولید گاز در سعودی اجرا می شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای