سعودی موشک بالستیک پرتاب‌شده به سوی ریاض را منهدم کرد

سعودی موشک بالستیک پرتاب‌شده به سوی ریاض را منهدم کرد

الاریانی، حوثی‌ها را به هماهنگی و همکاری با القاعده متهم کرد
سه شنبه, 7 دسامبر, 2021 - 00:30

پدافند هوایی پادشاهی عربی سعودی شامگاه دیروز، موشک بالستیک شلیک‌شده توسط شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به سمت ریاض را رهگیری و منهدم کرد. در همین حال، معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن، شبه‌نظامیان حوثی را به هماهنگی و همکاری با «القاعده» متهم کرد.

ائتلاف حمایت از مشروعیت اعلام کرد که پدافند هوایی سعودی موشک «بالستیک» شلیک شده توسط شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به سمت خاک سعودی را رهگیری و منهدم کرده و ریاض، پایتخت را هدف قرار داده است.

وی همچنین از انهدام دو پهپاد در حریم هوایی یمن خبر داد که به سمت سعودی پرتاب شده بود و سه مرکز عملیات شبه نظامیان در صنعا نیز منهدم شده است.

ائتلاف اعلام کرد که در پاسخ به این تهدید، اجرای عملیات گسترده ای را علیه شبه نظامیان حوثی تحت حمایت رژیم ایران آغاز کرده است.

وی با اشاره به اینکه در چارچوب حقوق بین‌الملل بشردوستانه، برای حفاظت از غیرنظامیان، با مشت آهنین ضربه خواهیم زد، تاکید کرد که عملیات آن مطابق با قوانین بین‌المللی بشردوستانه و قواعد عرفی آن است.

نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری کشورهای خلیج، ادامه شلیک موشک های شبه نظامیان تروریست حوثی به سمت پایتخت سعودی را محکوم کرد.

او بر همبستگی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج با پادشاهی در برابر هر چیزی که امنیت، ثبات و تمامیت ارضی آن را هدف قرار می دهد، تاکید کرد.

علاوه بر این، معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی، فرهنگ و گردشگری دولت یمن، شبه نظامیان حوثی را به داشتن رابطه هماهنگی و همکاری با القاعده متهم کرد و گفت، تکریم دولت کودتا در صنعا، از یکی از رهبران این سازمان، گواه این امر بود.

این مقام یمنی گفت: «رئیس دولت شبه نظامیان حوثی از عارف صالح علی مجلی از رهبران این سازمان تروریستی تجلیل کرده و از سوی این حوثی ها به عنوان رابط استان صنعا به دلیل نقش وی در عملیات بسیج و عضوگیری منصوب شده است، این امر اتحاد و هماهنگی بین دو سازمان از زمان کودتا تاکنون را تأیید می کند».

او در اظهاراتی رسمی توضیح داد: عارف مجلی تروریست با نام مستعار (ابو لیث الصنعانی) یکی از خطرناک ترین سرکردگان سازمان القاعده است که در اجرای تعدادی عملیات تروریستی از جمله بمباران نفتکش فرانسوی (لیمبرگ) در بندر مکلا در سال 2002 و حمله به نقاط امنیتی، شرکت داشته است. او همچنین یکی از 23 نفر از اعضای این سازمان است که در حین نگهداری در زندان امنیتی سیاسی (مخابرات) در صنعا موفق به فرار شدند. او همچنین داماد فواز الربیعی یکی از رهبران برجسته سازمان و  یکی از مظنونان اصلی بمباران ناوشکن آمریکایی «یو اس اس کول» است که در سال 2006 در یک عملیات امنیتی کشته شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای