زنان سعودی در سالن المرایا در العلا هنرنمایی می‌کنند

زنان سعودی در سالن المرایا در العلا هنرنمایی می‌کنند

در قالب نمایشگاه هنری معاصر با عنوان «آنچه در اعماق می ماند»
یکشنبه, 19 دسامبر, 2021 - 11:30
«کمان سیاه» اثر هنرمند جوان شادیه عالم

همزمان با به راه انداختن موجی از هنر و خلاقیت در سرتاسر پادشاهی عربی سعودی، کاروان هنری در شهر العلا فرود خواهد آمد، شهری غنی با تاریخ هزاران ساله. به طوری که تالار المرایا (آینه ها) خود را برای میزبانی از نمایشگاه ویژه ای با عنوان «آنچه در اعماق می ماند» آماده می کند. 

این نمایش گروهی شامل آثار مجموعه هنری بسمه السلیمان است که نام های درخشان دنیای هنر معاصر سعودی را گرد هم می آورد، جایی که بسیاری از بازیگران زن جوان در آن می درخشند.

این نمایشگاه در 11 فوریه آغاز می شود و اولین نمایشگاه از مجموعه نمایشگاه های العلا است که از مهم ترین مجموعه داران و حامیان هنر در سعودی از جمله بسمه السلیمان تجلیل می کند.

لولوه الحمود هنرمند و هماهنگ کننده این نمایشگاه، به «الشرق الاوسط» توضیح داد: آثار منتخب «حاوی مضامین مختلفی هستند که یکی از آنها حفظ خاطرات و یکی از آنها معنویت است. آنچه در اینجا اهمیت دارد تأثیری است که هر قطعه بر بیننده می گذارد».

 او افزود: «بیشتر آثاری که بسمه السلیمان انتخاب کرده، آثار موزه ای هستند، زیرا آنها فقط نقاشی هایی نیستند که در خانه آویزان شده اند».

او می‌گوید که موضوع نگه‌داشتن خاطرات «از طریق آثار هنرمندان زهره الغامدی، منال الضویان و مها الملوح» صورت می گیرد. او می‌افزاید که آنها «آثاری هستند که خاطرات زنان را بیان می‌کنند».

قطعه و تابلوی اصلی در این نمایشگاه، «کمان سیاه» اثر شادیه عالم است، قطعه ای که وزن هنری و «تاریخی» زیادی دارد. این اثر برای اولین بار نماینده سعودی در بینال بین‌الملل ونیز بود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای