بریتانیا شلیک موشک‌های بالستیک از سوی ایران را محکوم کرد

بریتانیا شلیک موشک‌های بالستیک از سوی ایران را محکوم کرد

جمعه, 24 دسامبر, 2021 - 18:00

بریتانیا امروز جمعه، استفاده ایران از موشک‌های بالستیک در پرتاب آزمایشی در قالب رزمایش‌های جنگی در این هفته را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در بیانیه وزارت خارجه بریتانیا آمده‌است: «این اقدامات تهدیدی برای امنیت بین‌المللی و منطقه بوده و از ایران می‌خواهیم فوراً چنین فعالیت‌هایی را متوقف کند».

وزارت امور خارجه بریتانیا اعلام کرد: «این پرتاب‌ها نقض آشکار قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد محسوب می‌شود که از ایران می‌خواهد هیچ‌گونه فعالیتی در رابطه با موشک‌های بالستیک قادر به حمل تسلیحات اتمی، از جمله انجام پرتاب موشک با استفاده از فناوری موشک‌های بالستیک را انجام ندهد».

خبرگزاری فرانسه در این باره گزارش داد، ایران در پایان مانورهای گسترده در جنوب این کشور، پرتاب همزمان موشک‌های بالستیک به سمت یک هدف را آزمایش کرد و مقامات نظامی آن به اسرائیل نسبت به عملی کردن تهدیداتش علیه ایران هشدار داد.

مانورهای "سپاه پاسداران" در شرایطی انجام شد که مقامات اسرائیلی در زمینه برنامه هسته‌ای تهران و مذاکراتی که با هدف احیای توافقنامه بین‌المللی امضا شده بود، تهدیدهای مکرر علیه تهران انجام دادند.

آنها تأکید کردند که دولت عبری به ایران اجازه نخواهد داد که سلاح اتمی داشته باشد.

تلویزیون دولتی ایران در پنجمین و آخرین روز از مانورهای نظامی، تصاویری از پرتاب تعدادی موشک بالستیک از سکوهای مختلف تقریباً همزمان در یک منطقه بیابانی را به نمایش گذاشت.

محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز جمعه در حاشیه برگزاری مرحله نهایی رزمایش مشترکسپاه پاسداران اظهار کرد: «زمانی که ۱۶ موشک به یک هدف برخورد کرد بخش کوچکی از صدها موشکی است که می‌تواند به‌طور هم‌زمان به هر هدفی که آن کشور قصد مخاصمه و تهاجم را داشته باشد اصابت کند و انهدام کامل ایجاد کند».

وی این مانورها را «جزو موفق‌ترین رزمایش‌های موشکی ایران تاکنون: دانست و گفت: «تهدیدهای تو خالی سران رژیم صهیونیستی باعث شد که این رزمایش در این زمان مقرر انجام شود».

از سوی دیگر، حسین سلامی فرمانده کل "سپاه پاسداران" ایران اظهار کرد: «پیام این رزمایش هشدار جدی، واقعی و میدانی به تهدیدهای مقام‌های رژیم صهیونیستی است».

سلامی هشدار داد: «اگر دست از پا خطا کنند، دستانشان را قطع خواهیم کرد».

مرحله نهایی رزمایش مشترک "سپاه پاسداران" در سه استان جنوبی ایران برگزار شد و شامل آزمایش موشک از زمین و دریا، تمرین برای نیروهای زمینی و دریایی بود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای