مصر و آپاچی کورپوریشن قرارداد ۳.۵ میلیارد دلاری امضا می کنند

مصر و آپاچی کورپوریشن قرارداد ۳.۵ میلیارد دلاری امضا می کنند

قرارداد توسعه مناطق نفتی در صحرای غربی
دوشنبه, 27 دسامبر, 2021 - 11:00
  مراسم امضای قرارداد از سوی وزارت نفت مصر و شرکت آپاچی (فیس بوک)

وزارت نفت و ثروت های معدنی مصر و شرکت آمریکایی آپاچی قرارداد همکاری امضا کردند که بر اساس آن این شرکت آمریکایی دستکم سه و نیم میلیارد دلار در حوزه کاوش و اکتشاف و توسعه و تولید در مناطق نفتی صحرای غربی هزینه خواهد کرد.

وزارت نفت و ثروت های معدنی مصر دوشنبه (۲۷ دسامبر) در حساب فیس بوک خود اعلام کرد مهندس طارق الملا وزیر نفت و ثروت های معدنی و مهندس عابد عز الرجال رییس اجرایی سازمان نفت و دیوید چی معاون رییس و مدیر کل شرکت آمریکایی آپاچی قرارداد همکاری امضا کردند و بر اساس آن آپاچی دستکم سه و نیم میلیارد دلار برای کاوش و کشف و توسعه و تولید نفت در صحرای غربی مصر هزینه خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری آلمان وزارت نفت و ثروت های معدنی مصر برنامه ادغام مناطق قابل بهره برداری وابسته به دو شرکت نفتی «خالده»‌ و «قارون» را اجرا می کند. توافقنامه مزبور بخشی از تلاش این وزارتخانه برای نوسازی و توسعه این مناطق است که در افزایش راندمان و سرمایه گذاری بهینه و استفاده حداکثری از منابع و ظرفیت های در دسترس سهیم خواهد بود.

این قرارداد منجر به افزایش ظرفیت تولید نفت خام و گاز با افزایش سرمایه گذاری در میدان های نفتی صحرای غربی و افزایش استفاده از فناوری های نوین در حوزه های کاوش و حفاری و تولید می شود. وزارت نفت مصر و شرکت آپاچی به دنبال استفاده از تمام ظرفیت های کنونی تولید نفت در صحرای غربی و رسیدن به دستاوردهای مشترک در راستای تامین منافع مشترک هستند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای