الطفیلی: حزب‌الله و جریان عون دوگانه فساد هستند

الطفیلی: حزب‌الله و جریان عون دوگانه فساد هستند

شنبه, 1 ژانویه, 2022 - 10:45

صبحی الطفیلی دبیرکل اسبق حزب الله لبنان به شدت از این حزب انتقاد و آن را متهم به «تسخیر دولت لبنان» در چارچوب «سیاست مخرب» و در راستای «برهم زدن، فلج کردن و برچیدن نهادها» متهم کرد. او همچنین «حزب الله» و متحدش «جنبش آزاد میهنی» را «دوگانه فساد» نامید.

الطفیلی در مصاحبه با خبرگزاری مرکزی لبنان گفت: کسانی که سیاست‌های حزب‌الله را رصد می‌کنند، می‌دانند که «برهم زدن، فلج کردن و برچیدن نهادها، سیاستی است که این حزب مدت‌هاست دنبال می‌کند».

وی افزود: به اسارت درآوردن کابینه و ممانعت از فعالیت دولت، بخشی از این سیاست مخرب است. اشاره وی به ممانعت حزب الله از برگزاری جلسات کابینه از اکتبر گذشته تاکنون با اصرار بر برکناری قاضی تحقیق، طارق البیطار، بازپرس پرونده انفجار بندر بیروت است.

 الطفیلی معتقد است که اصرار حزب الله برای برکناری این قاضی به این دلیل است که «در صورت ادامه تحقیقات، ممکن است تخلفات و معایب خط جهادی و مقاومت آشکار شود».

الطفیلی که سال ها از مخالفان سیاست های حزب الله بوده است، به حزب سابق خود و جنبش میهنی آزاد حمله کرد و گفت: «کشور ویران شد، دولت از دست رفت، و مردم تحت حاکمیت دو حزب فاسد: حزب‌الله و جنبش آزاد میهنی گرسنگی می کشند».

در همین حال، تردد مسافران به لبنان همراه با اقدامات مالی بانک مرکزی لبنان، به مهار کاهش چشمگیر نرخ لیر در برابر دلار آمریکا کمک کرد، به طوری که نرخ دلار طی دو هفته گذشته شاهد ثبات نسبی در مرز 27 هزار پوند بود.

لبنان در دسامبر گذشته پذیرای حدود 240 هزار گردشگر بود که از طریق فرودگاه بین المللی رفیق الحریری در بیروت وارد این کشور شده بود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای