قرارداد تسلیحاتی آمریکا و اسرائیل برای مقابله با ایران

قرارداد تسلیحاتی آمریکا و اسرائیل برای مقابله با ایران

شنبه, 1 ژانویه, 2022 - 11:00
Reuters

اسرائیل برای خرید ۱۲ هلیکوپتر لاکهیدمارتین و دو هواپیمای بوئینگ سوخت‌رسان با آمریکا به توافق رسید. هزینه این قرارداد از طریقکمک های سالانه ایالات متحده تامین می شود.

در این میان، بنی گانتز وزیر دفاع اسرائیل، از این توافق استقبال کرد و گفت که این توافق بخشی از تدارکات مداوم برای مقابله با ایران است.

گانتز گفت: «این توافق‌ها گام مهم دیگری در ایجاد قدرت ارتش اسرائیل است.

وی افزود: ما به حداکثر رساندن قدرت خود ادامه خواهیم داد و نیروی هوایی را با چالش های آینده نزدیک و دور از مرزهای اسرائیل تطبیق خواهیم داد.


وزارت دفاع اسرائیل نیز روز گذشته با اشاره به ایران اعلام کرد که این تسلیح بخشی از چندین اقدام بزرگ است که در یک سال و نیم گذشته انجام شده و هدف آن «تقویت قابلیت‌ها و تقویت ارتش اسرائیل در برابر تهدیدات فعلی» است.

این معامله میلیاردی شامل خرید تسلیحات از جمله خرید F-35، خرید ۱۲ فروند هلیکوپتر CH-53K ساخت شرکت لاکهیدمارتین، دو فروند هواپیمای سوخت‌رسان KC-46 ساخت بوئینگ، مهمات هوایی پیشرفته، سیستم های دفاع هوایی، سکوهای جدید دریایی و زمینی و نرم افزارهای سایبری و دیجیتالی است.

این وزارتخانه تاکید کرد که گانتز در حال انجام مذاکرات با پنتاگون در مورد تقویت مستمر تسلیحات اسرائیل است.

در همین حال، روزنامه عبری یدیعوت احرونوت به نقل از منابع نظامی نوشت: «این هواپیماها برای حمله به اهداف دوردست مانند ایران مورد استفاده قرار خواهند گرفت».

از سوی دیگر، اسرائیل از طریق یک کنفرانس مطبوعاتی به 25 کشور جهان پیام مستقیم داد که اگر توافق هسته ای جدید با ایران خوب باشد، از آن حمایت خواهد کرد، اما بدون حذف گزینه تهدید نظامی از روی میز.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای